Wakacje w Gminie - Gmina Tyszowce cz. 2

  • 20.07.2021, 20:06
  • Joanna Suszko
Wakacje w Gminie - Gmina Tyszowce cz. 2
Na szlaku radiowej wakacyjnej wędrówki w ramach audycji "Wakacje w Gminie" już w czwartek (22.07) ponownie odwiedzimy Gminę Tyszowce.

To miejsce wyjątkowe pod względem historycznym. Powstało w miejscu i jako spuścizna Grodu Czerwień, zaznacza Mieczysław Wiesław Zieńczuk, rodowity Tyszowianin i pasjonat historii regionu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po najeździe Tatarów w XIII wieku Gród Czerwień przestał istnieć. Wtedy to mieszkańcy, którzy nie dostali się do niewoli, skupili się tworząc nową osadę - dzisiejsze Tyszowce. To było idealne miejsce do życia

loadingŁaduję odtwarzacz...

Już w najbliższy czwartek o 17.00 dowiedzą się Państwo o wielu ciekawostkach związanych z Grodami Czerwieńskimi i prahistorią Tyszowiec. Zapraszamy na radiową wycieczkę nad Huczwę, do miasta szewców w ramach audycji „Wakacje w Gminie”.

 

 

 

Joanna Suszko

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe