Lubaczów. Otwarcie Festiwalu Dziedzictwa Kresów 2021

  • 15.07.2021, 11:47
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczów. Otwarcie Festiwalu Dziedzictwa Kresów 2021
15 lipca br. rozpoczął się Festiwal Dziedzictwa Kresów 2021.

To kulturalne wydarzenie przyciąga do Lubaczowa i okolic, tysiące osób z całej Polski i spoza jej granic. Przybywający na Festiwal mogą doświadczyć wielkiego bogactwa, pięknej kultury kresowej, mówi Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lubaczowie, Marta Tabaczek:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jednak przed 15 laty Festiwal miał nieco inną formę niż obecnie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W tegorocznej edycji mają miejsce różnego rodzaju wydarzenia kultury kresowej. M.in. 15 lipca (czwartek) o godz. 18.00, w Muzeum Kresów w Lubaczowie, odbędzie się sesja popularnonaukowa, poświęcona „Kresom najbliższym”. 16 lipca (piątek) w Zespole Pałacowo-Parkowym w Krasiczynie, o godz. 20.00, rozpocznie się koncert kameralny „Zagubione Skarby”. W którym Joanna Okoń – skrzypce, Anna Wróbel – wiolonczela, Mischa Kozłowski – fortepian, zaprezentują zapomnianych polskich kompozytorach drugiej połowy XIX w. i XX w. Natomiast 17 lipca (sobota) w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Baszni Dolnej odbędzie się koncert muzyki barokowej, podczas którego na pozytywie będzie grał światowej sławy prof. Władysław Kłosiewicz. Jednak Festiwal Dziedzictwa Kresów to nie tylko muzyka poważna, to także interesujące wydarzenia muzyczne dla młodszej części widowni.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pełny program Festiwalu Dziedzictwa Kresów dostępny jest na stronie www.festiwalkresow.pl. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Katolickie Radio Zamość.

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe