Biłgoraj. Rekolekcje dla Legionu Maryi

  • 17.07.2021, 10:06
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Rekolekcje dla Legionu Maryi
„Wspiąć się na Górę Przemienienia Pańskiego” – pod tym hasłem odbyły się (14-16.07) rekolekcje dla osób działających w Legionie Maryi zorganizowane przez Kurię Legionu Maryi pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy z parafii WNMP w Biłgoraju.

Rekolekcje trwały trzy dni i miejscem spotkań była parafia pw. Św. Jana Pawła II w Biłgoraju, zaś poprowadził je biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej, ks. Stanisław Jamrozek. W rozmowie ksiądz biskup wyjaśniał, iż rekolekcje miały przede wszystkim na nowo ukazać pokorę Maryi i postawić Ją legionistom za wzór:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bp Jamrozek zostawił również uczestnikom rekolekcji kilka wskazówek na czas dalszego działania na rzecz Kościoła i drugiego człowieka:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Poprzez takie rekolekcje członkowie Legionu Maryi mają możliwość umocnić się duchowo i wymienić doświadczeniami z pracy legionowej. Uczyli się również, jak działając w Legionie Maryi wspiąć się na Górę Tabor. 

W tegorocznych rekolekcjach, organizowanych w Biłgoraju już od 25 lat, wzięło udział ponad 100 legionistów z całej Ziemi Biłgorajskiej. Na rekolekcje złożyły się oczywiście msze św., konferencje i wykłady, adoracje Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa, nabożeństwa i praca w grupach oraz modlitwy legionowe i Apel Jasnogórski.

Joanna Ferens

Zdjęcia (24)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe