Gmina Józefów i miejscowości Górecko Stare i Kościelne w cyklu "Wakacje w Gminie"

  • 22.07.2021, 08:02
  • Joanna Ferens
Gmina Józefów i miejscowości Górecko Stare i Kościelne w cyklu "Wakacje… fot. wikipedia.org
A już jutro. 23 lipca przedpołudniem w kolejnej audycji „Wakacje w Gminie” przedstawimy państwu kolejne miejscowości, a mianowicie Górecko Stare i Górecko Kościelne należące do Gminy Józefów.

Ciekawą atrakcją Górecka Starego jest źródlisko „Stok” dawniej zwane „Krynicą” . Jest to miejscowa nazwa źródła wypływającego ze zbocza wzgórza i tworzącego niewielkie rozlewisko pośrodku wsi, które przez pokolenia zaopatrywało mieszkańców w wodę pitną – tłumaczyła Małgorzata Studnicka ze Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Górecko Stare „Stok”:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak wyjaśnia przewodnik turystyczny, Krzysztof Miazek, Górecko Kościelne słynie przede wszystkim z tego, że w połowie XVII wieku objawił się właśnie w tym miejscu św. Stanisław biskup męczennik:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jeszcze raz bardzo serdecznie zapraszamy do słuchania audycji Wakacje w Gminie, a szczególnie do zapoznania się materiałem o miejscowościach Górecko Stare i Górecko Kościelne przygotowanym przez Joannę Ferens.

Joanna Ferens

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe