Biłgoraj. Dzień i noc

  • 19.07.2021, 19:03
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Dzień i noc
W Biłgorajskim Centrum Kultury odbył się pokaz przedpremierowy filmu „Dzień i noc”, w reżyserii Katarzyny Machałek i Łukasza Machowskiego, opowiadający o kobietach Roztocza.

Film, jak tłumaczą twórcy, opowiada o sile kobiecej przyjaźni i życiu blisko natury w obecności zjawisk nadprzyrodzonych i magii. W sferze formalnej łączy ze sobą dokument obserwacyjny dziejący się współcześnie oraz kino narracyjne, w którym przenosimy się na lubelską wieś końca lat 50-tych.

O pomyśle na film i początkach jego powstawania mówiła w rozmowie reżyser Katarzyna Machałek:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Film pokazuje życie kobiet Roztocza – dodaje Katarzyna Machałek:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Słowa uznania dla twórców filmu wyraził starosta biłgorajski Andrzej Szarlip:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W jednej z głównych ról wystąpiła wybitna polska aktorka Sandra Korzeniak, a muzykę skomponował pochodzący z Wenezueli, światowej klasy kompozytor Nascuy Linares. Koprodukcją filmu zajęli się m.in. BARR S.A. i Gmina Biłgoraj. Sponsorami filmu są m.in. Gmina Aleksandrów, Gmina Obsza, Gmina Tereszpol i Gmina Goraj. Projekt współfinansowany jest ze środków powiatu biłgorajskiego. Partnerami zostali m.in. Fundacja Kresy 2000, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Biłgorajskie Centrum Obsługi Inwestora oraz gmina Łukowa.

 

Partnerem realizacji prapremiery filmu „Dzień i Noc” jest Województwo Lubelskie „Lubelskie Smakuj Życie!"

 

Strona filmu wraz ze zwiastunem: TUTAJ

Joanna Ferens

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe