95 lat OSP Lipsko

  • 25.07.2021, 14:46 (aktualizacja 28.07.2021, 09:19)
  • Joanna Mazurek
95 lat OSP Lipsko źródło: OSP Lipsko
Zawsze chętni i gotowi do pomocy, zgodnie z hasłem „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” – druhowie z OSP Lipsko przeżywali w niedzielę (25.07) ważny jubileusz. Tamtejsza Ochotnicza Straż Pożarna obchodziła 95-lecie powstania.

Uroczystości rozpoczęła Msza św. w intencji strażaków, w trakcie której odbyło się poświęcenie i nadanie sztandaru OSP Lipsko. Nie zabrakło też odznaczeń dla strażaków. Druha Piotra Kudyka, prezesa OSP Lipsko, zapytaliśmy jakie plany na przyszłość ma jednostka.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W ostatnich latach OSP cieszy się coraz większym zainteresowaniem młodzieży – informuje druh Konrad Serafin, naczelnik OSP Lipsko.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak podkreśla Ryszard Gliwiński, wójt Gminy Zamość, w życiu lokalnych, samorządowych społeczności jednostki OSP spełniają ogromną rolę.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Więcej informacji o historii i obecnym funkcjonowaniu OSP Lipsko usłyszą Państwo w audycji Gminy Zamość w najbliższą sobotę.

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe