Sanktuarium Matki Bożej Łukawieckiej ma nowego Proboszcza

  • 28.07.2021, 11:07
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Sanktuarium Matki Bożej Łukawieckiej ma nowego Proboszcza Ks. Mariusz Pastuszak
W ostatnią niedzielę lipca (25.07), w parafii pw. Objawienia Pańskiego w Łukawcu, odbyła się uroczystość wprowadzenia nowego Proboszcza.

Wręczenie kluczy do kościoła, odczytanie dekretu Ordynariusza Zamojsko – Lubaczowskiego oraz przysięga wiernego wypełniania urzędu rozpoczęła kanoniczne wprowadzenie ks. Dominika Samulaka na urząd nowego proboszcza w Łukawcu. Obrzędy liturgiczne poprowadził w imieniu Biskupa Ordynariusza Kanclerz Kurii Zamojsko – Lubaczowskiej, Ksiądz Michał Maciołek.

Nowy Ksiądz Proboszcz dotychczas pełnił posługę Wychowawcy w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Zamojsko Lubaczowskiej. Swój urząd pełnił przez 15 lat, najpierw jako Prefekt, a w ostatnich latach jako Ojciec Duchowny. Obecnie, zgodnie z dekretem Księdza Biskupa, już od początku wakacji Ksiądz Proboszcz posługuje w łukawieckim Sanktuarium.
Parafianie bardzo życzliwie przyjęli swojego nowego Duszpasterza, mówi Proboszcz Parafii pw. Objawienia Pańskiego w Łukawcu, Ksiądz Dominik Samulak:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na ten wspólny czas dojrzewania ku świętości Ksiądz Proboszcz błogosławi wszystkim swoim Parafianom.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Oprócz urzędu Proboszcza, Ksiądz Biskup Marian Rojek, powierzył także Księdzu Dominikowi Samulakowi funkcję diecezjalnego egzorcysty z wyszczególnieniem rejonu lubaczowskiego.

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (30)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe