,,Tu rodziła się Solidarność Rolników” - wyjątkowa wystawa w Zamościu

  • 28.07.2021, 08:00 (aktualizacja 28.07.2021, 14:28)
  • Joanna Mazurek
 ,,Tu rodziła się Solidarność Rolników” - wyjątkowa wystawa w Zamościu
Unikalna wystawa Instytutu Pamięci Narodowej zawitała do Zamościa. Nosi tytuł ,,Tu rodziła się Solidarność Rolników” i upamiętnia wydarzenia sprzed 40. lat.

Uroczyste otwarcie ekspozycji, którą oglądać można obok pomnika Jana Zamoyskiego przy ulicy Akademickiej, odbyło się we wtorek, 27 lipca

loadingŁaduję odtwarzacz...

Związany z rolniczą „Solidarnością” od 1981 r. senator Jerzy Chróścikowski, przewodniczący senackiej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wyraził wdzięczność IPN-owi za przygotowanie ekspozycji.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W prezentację wystawy w Zamościu zaangażowało się NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Powstanie „Solidarności” było ewenementem na skalę światową – zwracał uwagę starosta zamojski.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W otwarciu wystawy wzięli udział także szczególni goście – bohaterowie wydarzeń sprzed 40. lat.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Uczestnicy uroczystości otwarcia wystawy podkreślali, że szczególnie wiele zawdzięczają ks. prałatowi Zdzisławowi Ciżmińskiemu, który w trudnych czasach otaczał ich wsparciem. Sam kapłan podkreślał, że obecnie „Solidarność” potrzebna jest rolnikom nie mniej niż przed laty.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypomnijmy, że ekspozycję pod hasłem ,,Tu rodziła się Solidarność Rolników” można oglądać przy pomniku Jana Zamoyskiego przy ulicy Akademickiej w Zamościu. Będzie dostępna do 9 sierpnia.

Joanna Mazurek

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe