Przed nami „Patriotyczny Sierpień 2021 "Spotkanie z historią"”

  • 28.07.2021, 16:38 (aktualizacja 28.07.2021, 17:22)
  • Joanna Mazurek
Przed nami „Patriotyczny Sierpień 2021 "Spotkanie z historią"”
Msza św. polowa, śpiewanie pieśni patriotycznych i ognisko, a wszystko w miejscu, gdzie przed 80. laty modlił się z partyzantami ks. Stefan Wyszyński – to powody, dla których warto wziąć udział w wydarzeniu pod hasłem „Patriotyczny Sierpień 2021 "Spotkanie z historią"”. Jest ono zaplanowane na najbliższą niedzielę, 1 sierpnia, a odbędzie się w Lesie Baraniec w Żułowie.

Organizatorami spotkania są poseł Teresa Hałas, senator Jerzy Chróścikowski, Fundacja Dom Trzeciego Tysiąclecia im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Zamościu, Zarząd Powiatu Krasnostawskiego oraz Nadleśnictwo Krasnystaw.
Przypomnijmy, że w czasie II wojny światowej ks. Stefan Wyszyński przebywał się m. in. na terenie Żułowa, ukrywając się przed poszukującym go Gestapo. Jak tłumaczy poseł Teresa Hałas wydarzenie w miejscu jego spotkań z żołnierzami AK w Lesie Baraniec jest organizowane po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, a wcześniej odbyło się kilkukrotnie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. o godz. 13.00.

loadingŁaduję odtwarzacz...

"Spotkanie z historią" odbędzie się przy kapliczce, powstałej z inicjatywy Fundacji Dom Trzeciego Tysiąclecia, zaprojektowanej przez Marię Gmyz, a poświęconej w 2010 r. przez ówczesnego pasterza naszej diecezji, ks. bp. Wacława Depo. Senator Jerzy Chróścikowski podkreśla, że najpierw w powstanie a obecnie w konserwację kapliczki w miejscu posługiwania przyszłego Prymasa Tysiąclecia, zaangażowane jest Nadleśnictwo Krasnystaw

loadingŁaduję odtwarzacz...

Więcej o wydarzeniu pod hasłem „Patriotyczny Sierpień 2021 "Spotkanie z historią"”, usłyszą Państwo na naszej antenie w czwartkowej Rozmowie Dnia, o godz. 8.40 i 15.40. Rozmowy będzie też można wysłuchać na stronie internetowej Katolickiego Radio Zamość w zakładce Rozmowa Dnia.

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe