2 sierpnia rozpocznie się 39. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

  • 29.07.2021, 11:21 (aktualizacja 29.07.2021, 16:04)
  • Joanna Suszko
2 sierpnia rozpocznie się 39. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę
W najbliższy poniedziałek (02.08) rozpocznie się 39. Piesza Zamojsko-Lubaczowska Pielgrzymka na Jasną Górę.

Podobnie jak w ubiegłym roku będzie odbywała w formie sztafety. Oznacza to, że każdego dnia trasę pielgrzymki przemierzać będzie tylko jedna grupa. Wyjątkiem będą pierwsze dni pielgrzymowania, które 3 grupy będą pokonywać różnymi trasami. Pielgrzymi włączą się jedynie we fragment drogi na Jasną Górę - wędrować będą przez jeden dzień, a na nocleg wrócą do swoich domów.

Tradycyjnie wędrowanie w stronę Jasnej Góry rozpocznie Eucharystia - mówi ks. Marek Mazurek, dyrektor pielgrzymki.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dyrektor pielgrzymki liczy na modlitewne wsparcie pielgrzymów duchowych. Zapewnia również, że o ich intencjach pątnicy będą pamiętać podczas drogi

loadingŁaduję odtwarzacz...

Deklarację udziału w grupie duchowej należy pobrać ze strony internetowej pielgrzymki i wypełnioną jak najszybciej odesłać na adres [email protected]

To głównie z myślą o pielgrzymach duchowych przewidziane jest Studio Pielgrzymkowe w Katolickim Radiu Zamość. W nim usłyszą Państwo relacje z trasy i retransmisję Apelu Jasnogórskiego. Będzie też czas na wspólną modlitwę czy konferencję ojca duchownego pielgrzymki, ks. Mariusza Skakuja. W tym roku rozważać będziemy treści wpisujące się w hasło "Weź Maryję do siebie".

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dodajmy, że w poniedziałek o godz. 9.00 Mszę świętą na rozpoczęcie pielgrzymki pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Mariana Rojka z zamojskiej katedry będziemy transmitować na naszej antenie. Studio pielgrzymkowe od 2 do 13 sierpnia w dwóch odsłonach: od godz. 15:00 i od 17:10.

Wszystkie szczegóły dotyczące pielgrzymki znajdą Państwo na stronie www.pielgrzymka.info

 

Joanna Suszko

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe