Sierpień miesiącem abstynencji

  • 29.07.2021, 12:09 (aktualizacja 29.07.2021, 12:13)
  • Źródło: IAR/wolnitrzezwi.pl
Sierpień miesiącem abstynencji
Sierpień to miesiąc, w którym Kościół zachęca nas do abstynencji. Z apelem w tej sprawie zwrócił się Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

Przewodniczący Zespołu, Biskup Tadeusz Bronakowski zaznacza, że trzeba na nowo zastanowić się nad przyczynami problemów uzależnień, zwłaszcza od alkoholu.
Podkreśla także, że abstynencja to dar miłości.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W apelu zaznaczono, że w czasie pandemii drastycznie wzrosła liczba nadużywających i uzależnionych od alkoholu. W ciągu roku z powodu używania alkoholu traci życie niemal 20 tys. Polaków. W 2020 roku Polacy wydali na niego aż 39 mld zł. Biskup wezwał rządzących do wprowadzenia zakazu reklamy alkoholu. Odwołał się też do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i zaznaczył, że sprawa trzeźwości była dla niego niezwykle istotna.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W apelu czytamy też, że najważniejszą i pierwszoplanową rolę w procesie upowszechniania trzeźwego stylu życia pełni rodzina. "Jesteśmy wezwani do codziennej modlitwy o trzeźwość nas samych, naszych bliskich, naszego Narodu. Jesteśmy też zobowiązani do odważnego dawania świadectwa, że życie w trzeźwości jest błogosławione" - napisał w apelu Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

 

Źródło: IAR/wolnitrzezwi.pl

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe