Uzyskaj odpust Porcjunkuli

  • 29.07.2021, 12:10
  • Joanna Mazurek
Uzyskaj odpust Porcjunkuli
Już za kilka dni, 2 sierpnia, w kościołach i klasztorach franciszkańskich obchodzone będzie patronalne święto Matki Bożej Anielskiej Porcjunkuli. Warto pamiętać, że tego dnia w naszych kościołach parafialnych, a także we franciszkańskich, można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli.

Odpust zupełny można uzyskać dla siebie lub ofiarować go za zmarłych. Należy spełnić kilka warunków. Czynnością przepisaną do uzyskania tego odpustu jest pobożne nawiedzenie kościoła franciszkańskiego lub parafialnego z równoczesnym odmówieniem modlitw Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Ponadto wymagane są trzy warunki: sakramentalna spowiedź, Komunia święta i modlitwa według intencji Ojca Świętego. Należy też wykluczyć wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego.
Odpust będzie szczególnie uroczyście obchodzony w bazylice św. Antoniego w Radecznicy. Zaprasza o. Krystian Olszewski gwardian klasztoru ojców bernardynów i proboszcz parafii.

loadingŁaduję odtwarzacz...

O. Krystiana zapytaliśmy o genezę odpustu Porcjunkuli.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypomnijmy, że odpust zupełny Porcjunkuli można uzyskać w naszych kościołach parafialnych, ale również w zamojskim kościele pw. Zwiastowania NMP OO. Franciszkanów.


 

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe