Już poniedziałek skorzystamy z zamojskiego kąpieliska

  • 30.07.2021, 10:16 (aktualizacja 30.07.2021, 11:16)
  • Małgorzata Zaręba
Już poniedziałek skorzystamy z zamojskiego kąpieliska
Sympatycy sportów wodnych z niecierpliwością czekają na otwarcie zamojskiego zalewu. Już w najbliższy poniedziałek (2.08) otwarte zostanie miejskie kąpielisko w Zamościu.

Aktualnie nad zalewem trwają jeszcze prace modernizacyjne, ale ze względu na wakacje i towarzyszące im upały władze miasta i zamojski OSiR podjęli decyzję, że kąpielisko zostanie oddane do użytkowania plażowiczom. Zalew nadal jest placem budowy, gdzie znajdują się różnego rodzaju materiały budowlane oraz maszyny. Jednak prace przy remoncie zalewu postępują zgodnie z planem, a co się zmieniło? Zalewy rybacki i kąpielowy zostały połączone, a na środku wybudowana została wyspa. Na miejscu starych kontenerów dla ratowników wodnych powstały nowe, a na plaży wymieniono piasek. Kąpielisko będzie usytuowane przy Rotundzie, gdzie funkcjonowało w poprzednich latach, a nad bezpieczeństwem osób przebywających w wodzie będą czuwać ratownicy wodni Rejonowego WOPR w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Plażowicze już niebawem będą mogli poczuć się jak na tropikalnych wyspach ponieważ wokół kąpieliska stanął palmy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nad zamojski zalew dotrzemy z trzech stron: od Rotundy, od parkingu przy strzelnicy oraz nową ścieżką rowerową od ul. Altanowej. Najszybciej i najbezpieczniej na kąpielisko dotrzemy nowo powstałym pieszo - rowerowym przepustem od ul. Altanowej, gdzie przed laty znajdowała się siedziba WORD-u.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Do dyspozycji plażowiczów udostępnione będą m.in. toalety i szatnie.
loadingŁaduję odtwarzacz...

W czasie wakacji zalew będzie udostępniony zarówno plażowiczom jak również przedsiębiorcom.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Sympatycy wodnych atrakcji będą mgli skorzystać także z wypożyczalni sprzętu.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Pomysłów na zagospodarowanie przestrzenne wokół zalewu jest bardzo dużo.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Mateusz Ferens dodał, że w planach OSiR jest także budowa piłkarskich boisk.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Dalsze plany to wybudowanie na zbiorniku wake parku. Jeśli realizacja pomysłu dojdzie do skutku dla miłośników wody wybudowany zostanie specjalny wyciąg.
loadingŁaduję odtwarzacz...

W piątek (30.07), a wiec dzisiaj zamojski OSiR organizuje akcję sprzątania wokół zamojskiego zalewu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przy strzelnicy powstał także parking z miejscami dla osób niepełnosprawnych, a od parkingu wzdłuż ogródków działkowych „Relaks" można dojechać nowo powstałą ścieżką rowerową wprost na plażę.


 


 

 
   

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe