Wielcy Polacy Lubelszczyzny - Marek Grechuta

  • 31.07.2021, 12:15 (aktualizacja 31.07.2021, 12:32)
  • Łukasz Kot
Wielcy Polacy Lubelszczyzny - Marek Grechuta
W sobotę, 31 lipca o godz. 17:40 bohaterem piątego odcinka cyklu Wielcy Polacy Lubelszczyzny będzie Marek Grechuta.

Urodzony w Zamościu piosenkarz, poeta, kompozytor i malarz, z wykształcenia architekt. Uznany za najważniejszego przedstawiciela polskiej poezji śpiewanej. Członek zespołu ANAWA.

Druga edycja cyklu audycji Wielcy Polacy Lubelszczyzny została zainicjowana przez Samorząd Województwa Lubelskiego w ramach programu „Warto być Polakiem”, który ma na celu w szczególny sposób zadbać o pielęgnowanie polskości i podtrzymywanie naszego narodowego dziedzictwa. Katolickie Radio Zamość wzięło udział w projekcie, prezentując cykl audycji "Wielcy Polacy Lubelszczyzny - edycja II", który ma na celu budowanie postaw patriotycznych poprzez kultywowanie pamięci o ważnych dla kraju, ale przede wszystkim dla Lubelszczyzny postaciach.

Zapraszamy do słuchania audycji w sobotę o godz. 17:40, powtórka audycji w dniu następnym, czyli w niedzielę o godz. 23:10.

Łukasz Kot

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe