Basznia Dolna. Wielki Finał Festiwalu Dziedzictwa Kresów 2021

  • 31.07.2021, 12:23
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Basznia Dolna. Wielki Finał Festiwalu Dziedzictwa Kresów 2021
Już jutro (01.08) na błoniach Kresowej Osady w Baszni Dolnej odbędzie się Wielki Finał Festiwalu Dziedzictwa Kresów.

Na tym Festiwalu, przez ponad 2 tygodnie, było prezentowane bogactwo kresowej kultury w różnych wymiarach. Od prezentacji naukowych, przez koncerty muzyczne znamienitych wykonawców, po wyborne smaki kuchni kresowej zaprezentowane podczas dziecięcych warsztatów kulinarnych.
Podczas Festiwalu uhonorowano także osoby związane z historią Kresów, poświęcając im m.in mural, mówi Wójt Gminy Lubaczów, Wiesław Kapel:

loadingŁaduję odtwarzacz...

O zasłużonych dla Kresów postaciach pamiętano także podczas modlitwy w czasie Mszy Świętej Kresowej. W czasie homilii Biskup Senior Diecezji Rzeszowskiej, Ksiądz Biskup Kazimierz Górny, przypomniał niezłomną postać Arcybiskupa Lwowa ś.p. Kardynała Mariana Jaworskiego:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na zakończenie Festiwalu, Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji m.in.: Festiwal Produktów Podkarpackich, III Festiwal Podkarpackiego Proziaka, stoiska rękodzielników i twórców ludowych, występy artystyczne zespołów folklorystycznych i wiele innych.
Na Wielkim Finale pojawią się także gwiazdy muzyczne, dodaje Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lubaczowie, Marta Tabaczek:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Sobotni koncert na Rynku w Lubaczowie rozpocznie się o godz. 19.30, a niedzielne wydarzenia festiwalowe, na błoniach Kresowej Osady w Baszni Dolnej, wystartują już od 14.00. Wieczorne koncerty rozpoczną się o godz. 19.00.

Patronat medialny nad Festiwalem Dziedzictwa Kresów sprawuje Katolickie Radio Zamość.

 

Ks. Mariusz Pastuszak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe