"Akt terroru" w Zamościu

  • 02.08.2021, 15:44
  • Ewa Monastyrska
"Akt terroru" w Zamościu
Dziś w nocy (2.08) po godzinie 1:30, został podpalony mobilny punkt szczepień znajdujący się na Rynku Solnym w Zamościu.

Dewastacji uległ także budynek Sanepidu. Na miejsce zdarzenia przybył Minister Zdrowia, Adam Niedzielski, który podkreślił, że ten akt wandalizmu należy nazwać aktem terroru.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Za pomoc w znalezieniu sprawcy zostanie wyznaczona nagroda finansowa. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Krzysztof Saczka, Zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego zaznaczył, że był to zamach na instytucję służącą ochronie zdrowia i życia człowieka.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wicewojewoda Lubelski, Robert Gmitruczuk przyznał, że był to pierwszy tego typu akt przeciwko akcji szczepienia na wirus SARS-CoV-2. Na zamojskim Rynku pojawił się nowy punkt szczepień, a wszystkie obecne zostaną objęte szczegółową ochroną.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie, inspektor Jerzy Czebreszuk podkreślił szybką i sprawną akcję policji oraz zapowiedział dalsze postępowanie w tej sprawie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

To pierwszy incydent w naszym mieście, pierwszy i bardzo przykry - powiedział Wiceprezydent Miasta Zamość, Piotr Zając.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Inspektor Jerzy Czebreszuk zapowiedział, że w mediach zostaną opublikowane filmy i zdjęcia z wydarzenia, co może ułatwić rozpoznanie sprawcy. Straty spowodowane wandalizmem wciąż są szacowane.

Ewa Monastyrska

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe