Obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Zamościu

  • 03.08.2021, 08:52 (aktualizacja 03.08.2021, 09:00)
  • Ewelina Michalska
Obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Zamościu fot. Ewelina Michalska
W Zamościu uczczono 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 14:30 przy pomniku Inspektoratu Zamojskiego Armii Krajowej.

"Bohaterstwo tych ludzi jest ogromne" - podkreślił w rozmowie z naszym radiem por. Andrzej Jaroszyński - wiceprezes ŚZŻAK Okręg Zamość.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Obecny na uroczystościach ppłk Wojciech Brykner, dowódca 25 Zamojskiego Batalionu Lekkiej Piechoty im. mjr. Stanisława Prusa ps. Adam, podkreślił, że wybuch powstania był dowodem na to jak bardzo żołnierze byli gotowi walczyć za ojczyznę.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas uroczystości miało miejsce złożenie wieńców przed pomnikiem.Następnie o godz. 15:30 w katedrze zamojskiej sprawowana była Msza święta w intencji Ojczyzny. Słowo Boże do wszystkich wiernych skierował proboszcz parafii katedralnej ks. Robert Strus.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dalsza część uroczystości organizowana przez Urząd Miasta Zamość odbyła się na Rynku Wielkim w Zamościu.

Ewelina Michalska

Zdjęcia (20)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe