Ruszyły zapisy na zamojski Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  • 04.08.2021, 08:32 (aktualizacja 04.08.2021, 08:41)
  • Małgorzata Kryk
Ruszyły zapisy na zamojski Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Już kolejna, bo IX edycja biegu pn. „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” odbędzie się w Zamościu.

Bieg miał odbyć się porą zimową jednak ze względu na pandemię jego termin został przełożony To wydarzenie sportowe zaplanowano na niedzielę (15.08), a na jakim dystansie odbędzie się bieg?

loadingŁaduję odtwarzacz...


Uczestnictwo w biegu jest bezpłatne, a zapisy na to wydarzenie już ruszyły. Uczestnicy biegu otrzymają pakiety startowe, a w ich skład wchodzą: koszulka, medal oraz materiały promocyjne.

Dystans 1963 metrów wskazuje datę śmierci ostatniego żołnierza wyklętego Józefa Franczaka o pseud. „Lalek”. Bieg ze względu na swój charakter, oddaje hołd żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944-1963. Celem biegu jest  popularyzacja wiedzy i świadomości historycznej na temat Żołnierzy Wyklętych. Inicjatorem i pomysłodawcą wydarzenia jest Fundacja Wolność i Demokracja. Organizatorem lokalnym biegu w Zamościu są Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu oraz KS Agros Zamość.

Zapisy na bieg kliknij

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe