Biłgoraj poszedł do Pani Jasnogórskiej

  • 04.08.2021, 11:46
  • Joanna Ferens
Biłgoraj poszedł do Pani Jasnogórskiej
Trwa XXXIX Piesza Pielgrzymka Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej na Jasną Górę, która w tym roku ponownie przyjęła formę sztafety. Dziś, 4 sierpnia, na swój pierwszy dzień pielgrzymowania wyruszyła Grupa Bł. Jerzego z Ziemi Biłgorajskiej.

Mimo zmian, które zaszły w pielgrzymowaniu na Jasną Górę, cieszymy się, że udaje nam się iść do Pan Jasnogórskiej – podkreślał w rozmowie dyrektor pielgrzymki, ks. Marek Mazurek:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Naszym pielgrzymom towarzyszy również pasterz diecezji zamojsko-lubaczowskiej, ks. bp Marian Rojek:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tematem tegorocznej pielgrzymki jest wędrowanie ze św. Józefem – tłumaczył ojciec duchowny pielgrzymki, ks. Mariusz Skakuj:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Idziemy, aby powierzać Panu Bogu i Matce Najświętszej wszystkie pragnienia naszych serc – zaznaczał przewodnik grupy biłgorajskiej, ks. Mateusz Januszewski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po mszy św. w Sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju pielgrzymi wyruszyli w dalszą drogę, zatrzymując się na odpoczynek w parafii św. Michała Archanioła w Soli. Dziś dotrą do Huty Krzeszowskiej, a dzień zakończą Apelem Jasnogórskim. Na trasie znajdują się także pielgrzymi z Lubaczowa , którzy rano modlili się w Tarnogrodzie i z Tomaszowa Lubelskiego, którzy zatrzymali się w Majdanie Starym.

Pielgrzymi na Jasną Górę dotrą 13 sierpnia w godzinach popołudniowych, gdzie pielgrzymka zakończy się wspólną mszą św. i Apelem Jasnogórskim.

 

Joanna Ferens

Zdjęcia (31)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Marzena
Marzena 04.08.2021, 21:07
Proszę pielgrzymów o modlitwę o zdanie ważnego egzaminu dla mnie

Pozostałe