Nabór wniosków o dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

  • 05.08.2021, 09:55 (aktualizacja 05.08.2021, 10:02)
  • Małgorzata Kryk
Nabór wniosków o dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju… https://www.lublin.uw.gov.pl
W środę (4.08), a wiec wczoraj w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie przy ul. Spokojnej 4 podpisano kolejne umowy na realizację zadań dotyczących dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w 2021 r.

Umowy zawarto z przedstawicielami powiatu janowskiego i gmin: Radecznica, Michów, Końskowola, Milejów, Kraśniczyn, Strzyżewice, Kłoczew, Chrzanów, Konstantynów oraz Tomaszów Lubelski. Największe dofinansowanie otrzymał powiat Janowski.W spotkaniu udział wziął wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk, który przyznał, że na terenie województwa lubelskiego zaplanowano remonty sześciuset kilometrów dróg.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Gminy i powiaty na 2022 rok mogą korzystać ze środków finansowych w kwocie 254 mln złotych. Nabór wniosków już się rozpoczął i potrwa do 27 sierpnia. W naborze na 2022 rok gmina może ubiegać się o dofinansowanie nie więcej niż dwóch zadań. Natomiast miasto na prawach powiatu oraz powiat mogą ubiegać się o dofinansowanie nie więcej niż trzech zadań.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk dodał, że dotychczas udało się wyremontować 1425 kilometrów dróg.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Sieć nowej infrastruktury stanowi dojazd do głównych dróg krajowych i wojewódzkich. Robert Gmitruczuk serdecznie zachęca zainteresowane podmioty do składania wniosków.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg wspiera inwestycje drogowe, dzięki którym mieszkańcy mniejszych miejscowości korzystając z infrastruktury drogowej mogą czuć się bezpieczniej.

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe