Fajdek z brązowym medalem IO

  • 06.08.2021, 14:26
  • Małgorzata Kryk
Fajdek z brązowym medalem IO
ten tydzień dla reprezentantów Polski Na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio jest bardzo udany.

Przez dwa dni, bo we wtorek i środę (3-4.08) reprezentanci Polski zdobyli po cztery medale. Na IO w Tokio nasza reprezentacja udowodniła po raz kolejny, że królowa sportu - -lekkoatletyka jest naszą mocną stroną. We wtorek (3.08) w konkursie rzutu młotem złoty medal zdobyła Anita Włodarczyk, a brązowy Malwina Kopron. Natomiast dzień później, bo w środę (9.08) takie same medale i tej samej konkurencji dwa medale zdobyli Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek. Zdobywając złoto Wojciech Nowicki w najlepszej próbie uzyskał 82 m i 52 cm. Natomiast Paweł Fajdek, były reprezentant zamojskiego Agrosu posłał młot na odległość 81 m i 53 cm i zdobył brąz. W jednym z wywiadów przyznał, że brązowy medal traktuje jak "platynę”, bo jest dla niego bardzo cenny. Ostatnie lata dla Pawła Fajdka były trudne, bo zmagał się z kontuzjami, zmienił trenera oraz barwy klubowe. Po dwunastu latach odszedł z Agrosu Zamość i obecnie reprezentuje AZS AWF Katowice.

Paweł Fajdek reprezentując barwy Agrosu odniósł największe sukcesy, bo w latach 2013, 2015,2017 i 2019 został mistrzem świata. Klub i mieszkańcy kibicują młociarzowi i życzą mu jak najlepiej. Wszyscy gratulujemy mu mistrzowskiego tytułu i życzymy wymarzonego złota na kolejnych Igrzyskach.

Biorąc pod uwagę dorobek medalowy Polska z jedenastoma medalami na koncie zajmuje aktualnie dwunaste miejsce. Polacy mają już cztery złote, trzy srebrne i cztery brązowe medale. Siedem z nich zdobyli lekkoatleci.


 

  

 

 


 

 

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe