Żywe palmy nad zamojskim zalewem

  • 09.08.2021, 08:33 (aktualizacja 09.08.2021, 14:14)
  • Małgorzata Zaręba
Żywe palmy nad zamojskim zalewem
Od 2 sierpnia otwarte zostało kąpielisko nad zamojskim zalewem, które codziennie w godz. 10.00 -18.00 strzeżone jest przez ratowników wodnych.

Prace modernizacyjne jeszcze nie zostały zakończone, ale wiele z zaplanowanych remontów już wykonano. Gołym okiem widać, że zalew jest większy, bo połączone zostały zalew kąpielowy ze zbiornikiem rybackim, a na środku wybudowana została wyspa, która jest ostoją dla ptactwa. Co się zmieniło z korzyścią dla plażowiczów? Kąpielisko jest usytuowane przy Rotundzie, gdzie funkcjonowało w poprzednich latach. Na miejscu starych kontenerów dla ratowników wodnych powstały nowe, a nad bezpieczeństwem osób przebywających w wodzie czuwa trzech ratowników wodnych Rejonowego WOPR w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Na plaży wymieniono piasek i zasadzono na niej osiem palm, które przyjechały z Japonii.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Do dyspozycji plażowiczów udostępnione są m.in. toalety i szatnie. W przebieralniach do dyspozycji plażowiczów udostępnione są: przestrzenne pomieszczenie, toaleta i trzy prysznice z ciepłą i zimną wodą. Ponadto z prysznica i toalety bez problemu mogą skorzystać osoby niepełnosprawne ponieważ z myślą o nich powstało specjalne pomieszczenie przystosowane do ich potrzeb. O innych udogodnieniach dla osób, które zechcą skorzystać z zamojskiego kąpieliska informuje Mateusz Ferens.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nad zamojski zalew dotrzemy z trzech stron: od Rotundy, od parkingu przy strzelnicy oraz nową ścieżką rowerową od ul. Altanowej. Najszybciej i najbezpieczniej na kąpielisko dotrzemy nowo powstałym pieszo - rowerowym przepustem od ul. Altanowej, gdzie przed laty znajdowała się siedziba WORD-u. Nad zalewem możemy także zjeść czy skorzystać z wypożyczalni sprzętu pływającego.W planach OSiR jest także budowa piłkarskich boisk oraz wake parku. Jeśli realizacja pomysłu dojdzie do skutku dla miłośników wody wybudowany zostanie specjalny wyciąg.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Przy strzelnicy powstał także parking z miejscami dla osób niepełnosprawnych, a od parkingu wzdłuż ogródków działkowych „Relaks’ można dojechać nowo powstałą ścieżką rowerową wprost na plażę.


 


 

 
   

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (59)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe