Tour de Pologne wystarował z Zamościa

  • 10.08.2021, 16:54 (aktualizacja 11.08.2021, 08:49)
  • Małgorzata Kryk
Tour de Pologne wystarował z Zamościa
W poniedziałek (09.08) z placu zamkowego w Lublinie. wystartował 78. wyścig kolarski - Tour de Pologne. Drugi dzisiejszy (10.08) etap trasy prowadzi z Zamościa do Przemyśla.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Trasa tegorocznego wyścigu przebiega przez południowo-wschodnie regiony Polski i obejmuje ponad 1100 kilometrów. 78. edycja wyścigu obejmuje 7 etapów:
Lublin – Chełm;
Zamość – Przemyśl;
Sanok – Rzeszów;
Tarnów – Bukovina Resort; Chochołów,
Czarny Dunajec – Bielsko-Biała;
Katowice – Katowice
Zabrze – Kraków.

Wśród zawodników Polskę reprezentuje dwunastu doskonałych kolarzy, w tym Michał Kwiatkowski, który triumfował w wyścigu w 2018 roku. Pierwszy etap liczył sobie 216 kilometrów i poprowadził z Lublina do Chełma. Na trasie znalazły się trzy górskie premie trzeciej kategorii, a także trzy lotne finisze.

Zwycięzcą pierwszego etapu został Niemiec Phil Bauhaus, najlepszym góralem jest Michał Paluta, a najaktywniejszym zawodnikiem Lotto jest Yevgeniy Fedorov.


Tegoroczny Tour zapowiada się na najtrudniejszy od lat. Drugi, dzisiejszy (10.08) start honorowy wyruszył z Zamościa, a start ostry ruszył z Kalinowic. Piotr Zając, zastępca prezydenta Miasta Zamość przyznał, że organizacja znanego na skalę światową wydarzenia to promocja dla miasta.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Dyrektor wyścigu Czesław Lang przyznał, że dzisiejszy etap może zaważyć o klasyfikacji końcowej oraz o liderach, bo podobnie jak w innych etapach o wgranej decydujący jest czas.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Trasa drugiego etapu jest malownicza, ale jednocześnie trudna ze względu na wzniesienia.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Co zdaniem Czesława Langa decydujące jest w wyścigu?

loadingŁaduję odtwarzacz...


Jakie są szanse Polaków na tym etapie?
loadingŁaduję odtwarzacz...


Kogo za lidera na mecie drugiego etapu obstawia Przemysław Niemiec?

loadingŁaduję odtwarzacz...


Start kolarzy chętnie oglądali mieszkańcy miasta oraz turyści, którzy na wyścig kolarski przyjechali specjalnie do Zamościa.
loadingŁaduję odtwarzacz...Czesław Lang zdradził czy za rok w Zamościu również odbędzie się jeden z etapów TDP?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Dzisiejszy etap prowadzi przez takie miejscowości jak : Rachodoszcze, Suchowolę, Krasnobród, Wólkę Husińską, Stanisławów, Józefów, Wolę Obszańską, Tarnogród, Moszczanicę, Cewków, Oleszyce, Uszkowce, Nową Groblę, Laszki, Miękisz Stary, Rzeszów, Sośnicę i meta drugiego etapu odbędzie się w Przemyślu. Kolarze mają do pokonania 200 km i 800 m. Około. godz. 18.48 zawodnicy powinni zawitać na mecie w Przemyślu. Minutowy Plan organizacji startu honorowego dostępny jest na naszej stronie internetowej w zakładce "Z Regionu". Tour de Pologne potrwa do niedzieli.Rozmowa o wyścigu Tour de Pologne z Przemysławem Niemcem, kolarzem szosowym, zawodnikiem drużyny UCI WorldTeams, olimpijczykiem, pierwszym polskim zwycięzcą etapu Vuelta a España.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (110)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe