Dożynki Powiatu Biłgorajskiego

  • 11.08.2021, 14:31 (aktualizacja 11.08.2021, 14:37)
  • Joanna Ferens
Dożynki Powiatu Biłgorajskiego
Każdego roku Starostwo Powiatowe w Biłgoraju organizuje dożynki, czyli ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. W tym roku odbędą się one w niedzielę, 29 sierpnia w gminie Biszcza, a dokładniej nad zalewem Biszcza - Żary.

Tegoroczne dożynki powiatowe rozpoczną się o 14:30 korowodem grup wieńcowych i ich prezentacją. Następnie, o godzinie 15:00 odbędzie się msza św. w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Biszczy. Po Eucharystii nastąpi uroczyste poświęcenie wieńców i chleba oraz wystąpienia zaproszonych gości.

O godzinie 17:00 organizatorzy zapraszają na część artystyczną.  Odbędzie się także prezentacja zespołów z gminy Biszcza, pokaz mody przygotowany przez Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, występ kapeli Bidaczuchy oraz koncert zespołu FIRE LBL. Po tych atrakcjach, o godzinie 20:00 wystąpi gwiazda wieczoru – zespół Rokiczanka. Zaśpiewa także wokalistka Must be the Music Patrycja Soszyńska. Po występach zabawa taneczna z zespołem Exciter.

W programie tegorocznych dożynek znajdują się również konkursy z nagrodami oraz animacje i atrakcje dla dzieci. Będzie można również obejrzeć wystawę płodów rolnych i skosztować tradycyjnej kuchni. Na wydarzeniu znajdą się także stoiska instytucji okołorolniczych oraz stoiska promocyjne.

Starostwo Powiatowe w Biłgoraju zapewnia bezpłatny transport na i z dożynek w ramach usługi „door-to-door” świadczonej przez powiat biłgorajski. Szczegółowe informacje o usłudze i zapisy pod numerami telefonów:
- 570 700 521,
- 84 534 80 33,
- 84 534 80 32.

Do wspólnego świętowania zapraszają Starosta biłgorajski Andrzej Szarlip oraz wójt gminy Biszcza Zbigniew Pyczko. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Katolickie Radio Zamość.

Joanna Ferens

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe