Za nami Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  • 16.08.2021, 09:41 (aktualizacja 17.08.2021, 12:44)
  • Małgorzata Kryk
Za nami Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych
15 sierpnia to dzień wielkiego zwycięstwa oręża, ducha i serca Wojska Polskiego, a także całego narodu, dlatego właśnie tego dnia w Zamościu zorganizowano kolejną, bo IX edycję biegu pn. „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.

Bieg jak co roku wystartował ze stadionu OSiR i poprowadził przez zielone tereny Parku Miejskiego. Zawodnicy mieli do pokonania dystans 1963. metrów. Wśród mężczyzn pierwszy na linię mety dobiegł pochodzący z naszego miasta nauczyciel wychowania fizycznego, który dzień wcześniej także triumfował w Biegu wokół Twierdzy Zamość.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Pierwsze miejsce w kategorii kobiet zajęła Monika Kobel, która przed laty trenowała lekkoatletykę w KS A gros Zamość. Natomiast drugie miejsce na podium zajęła reprezentantka zamojskiej grupy „Biegam bo lubię”, którą prowadzi trenerka i znana w naszym mieście biegaczka Aleksandra Jakubczak.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Dorota Szczepuch uczestniczyła również w Biegu wokół Twierdzy Zamość, który dzień wczesnej poprowadził terenami wokół Starówki. Podkreśliła, że wyniki czasowe zawdzięcza treningom w grupie BBL.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kalendarz biegowy Doroty Szczepuch powoli się zapełnia, a w najbliższym czasie w jakim biegu weźmie udział?

loadingŁaduję odtwarzacz...


Bieg miał charakter patriotyczny i głównym jego celem było oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944-1963. Biegacze zawitali na starcie stadionu przede wszystkim, by uczcić pamięć żołnierzy wyklętych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wszyscy biegacze otrzymali pakiety startowe, koszulki oraz pamiątkowe medale. Zawodnikom za zajęcie miejsc I - III w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn wręczone zostały okazałe puchary. Inicjatorem i pomysłodawcą wydarzenia była Fundacja Wolność i Demokracja, a organizatorem lokalnym biegu w Zamościu był Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz KS Agros.

Wyniki biegaczy:

http://Komunikat-końcowy-Bieg-Tropem-Wilczym-2021-1.pdf

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (96)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe