Powiatowo-Gminne Dożynki odbędą się 22 sierpnia w Sitnie

  • 16.08.2021, 11:53
  • Joanna Mazurek
Powiatowo-Gminne Dożynki odbędą się 22 sierpnia w Sitnie
Każdy łan zboża jest darem od Pana Boga, a dożynki to jedna z okazji, żeby Mu za to podziękować. Swoje święto plonów organizuje zapewne każda gmina, ale na Zamojszczyźnie szczególne będzie to, które zaplanowane jest na 22 sierpnia w Sitnie.

Na Powiatowo-Gminne Dożynki do tej miejscowości zapraszają Starosta Zamojski Stanisław Grześko, Zarząd Powiatu w Zamościu oraz Wójt Gminy Sitno Krzysztof Seń.
Tegoroczne dożynki będą bardzo rozbudowane – zapowiada wójt Sitna i wyjaśnia dlaczego tak będzie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wydarzenie rozpocznie przemarsz korowodu na centralny plac dożynkowy o godzinie 10.00. Tam odbędzie się m. in. wręczenie honorowych odznaczeń państwowych „Zasłużony dla rolnictwa”. W południe sprawowana będzie Msza św. dziękczynna, a na godz. 13.30 zaplanowany jest występ Zespołu Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”. Szczegółowy program wydarzenia znajdą Państwo na plakacie, zamieszczonym na stronie internetowej naszej rozgłośni. Katolickie Radio Zamość sprawuje patronat medialny nad Powiatowo-Gminnymi Dożynkami w Sitnie.

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe