Historia lubi się powtarzać. Bieg wokół Twierdzy Zamość za nami.

  • 16.08.2021, 15:36 (aktualizacja 17.08.2021, 09:59)
  • Małgorzata Zaręba
Historia lubi się powtarzać. Bieg wokół Twierdzy Zamość za nami.
Historia lubi się powtarzać ponieważ zwycięzcami tegorocznego Biegu wokół Twierdzy Zamość zostali Ci sami zawodnicy, co w roku ubiegłym Aleksandra Jakubczak i Radosław Gromek.

W przed dzień Święta Wojska Polskiego w sobotę (14.08) odbyła się VIII edycja Biegu wokół Twierdzy Zamość. Tradycyjnie bieg został zorganizowany ze startą i metą na zamojskim Rynku Wielkim. Uroczyste otwarcie imprezy odbyło się z udziałem zaproszonych gości i zawodników. List w imieniu Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego odczytał Członek Zarządu Województwa Lubelskiego, Zdzisław Szwed.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W biegu głównym na dystansie 4 km uczestniczyli biegacze oraz sympatycy marszu z kijami nordic walking z terenu całej Polski. Natomiast w biegach na dystansach 300, 600 i 800 metrów wzięły udział dzieci i młodzież. Bieg podsumował pomysłodawca wydarzenia.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Wyniki biegu na dystansie czterech kilometrów przedstawił Krzysztof Pszenniak.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Pierwszy z mężczyzn na linię mety dobiegł zawodnik pochodzący z Zamościa Radosław Gromek, który mieszka w Warszawie. Natomiast wśród kobiet w klasyfikacji generalnej oraz kategorii służb mundurowych triumfowała niepokonana od lat Aleksandra Jakubczak, która reprezentowała 3 Batalion Zmechanizowany w Zamościu.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Aleksandra Jakubczak startując w Biegu wokół Twierdzy Zamość stanęła na podium pierwszego miejsca już po raz ósmy z rządu. Czy zwycięstwo było zaskoczeniem?
loadingŁaduję odtwarzacz...


Aleksandra Jakubczak prowadzi treningi biegowe ph. „Biegam bo lubię", które odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 19.00 na stadionie zamojskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zajęcia adresowane są do biegaczy zawodowych i amatorów.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Zawodniczka z Sitańca przyznała, że trasa była zróżnicowana i trudna ze względu na wysoką temperaturę i towarzyszący wszystkim upał.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Katarzyna Kulik dodała, że stara się brać udział w biegach, gdzie startować może ze swoim czworonożnym przyjacielem, psem "Figo".
loadingŁaduję odtwarzacz...

W planach Katarzyny Kulik jest również start w październikowym UltraRoztoczu, a w tym wydarzeniu pobiegnie także z psem.

loadingŁaduję odtwarzacz...

A jak wyglądały biegi dla dzieci i młodzieży? Były one także emocjonujące, bo w biegach na dystansach 300, 600 i 800 metrów uczestniczyło dziewięćdziesięciu małych biegaczy. Pierwsze miejsce na dystansie 300 m zajęła Milena Jaremko z województwa podkarpackiego. Na co dzień trenuje ona piłkę nożną w drużynie „Czarni Oleszyce” pod okiem swojego taty, który jest szkoleniowcem. Na imprezę przyjechała z mamą i tatem, który także zawitał na linii startu. A jak wyglądały przygotowania do biegu?

loadingŁaduję odtwarzacz...


Władysław Jaremko, tato Mileny przyznał, że do biegu głównego przygotowywał się systematycznie trenując w Oleszycach.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Władysław Jaremko jako trener dziewcząt zespołu „Czarni Oleszyce” dodał, że zawodniczki mają na swoim koncie liczne sukces
loadingŁaduję odtwarzacz...

Pierwszy na dystansie 800 m dobiegł zawodnik KS Agros Zamość. Jego trenerem jest tato Dariusz Kuzdra, znany zamościanin, który na swoim koncie ma liczne trofea biegowe. Reprezentując nasze miasto wielokrotnie brał udział w Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W biegach dla dzieci i młodzieży na podium stanęła także reprezentantka zamojskiego Agrosu, która lekkoatletykę trenuje pod okiem Janusza Stryjewskiego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Inna zawodniczka, która także stanęła na podium zdradziła jak wyglądają treningi lekkoatletyczne w KS Agros Zamość.
loadingŁaduję odtwarzacz...

W biegu na 600 m trzecie miejsce zajęła mieszkanka stolicy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy w poszczególnych klasach uhonorowani zostali pucharami oraz atrakcyjnymi upominkami i nagrodami finansowymi.

Duża ilość biegaczy na linii startu świadczy, że coroczny bieg organizowany w Zamościu cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Dla zawodników Bieg wokół Twierdzy Zamość był doskonałą okazją do sprawdzenia formy.


Głównymi organizatorami biegu było: Powiatowe i Miejskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Zamościu oraz KS Agros Zamość przy współpracy: Urzędu Miasta Zamość, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Starostwa Powiatowego w Zamościu, Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu, Zamojskiego Domu Kultury, Okręgowego Kolegium Sędziów LA w Zamościu, UKS Azymut Gmina Zamość, I LO w Zamościu, Gminy Miączyn oraz sponsorów.

 

WYNIKI kliknij
 

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (123)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe