Powiatowo-Gminne Dożynki w Sitnie

  • 23.08.2021, 12:50 (aktualizacja 23.08.2021, 14:07)
  • Joanna Mazurek
Powiatowo-Gminne Dożynki w Sitnie
Dożynki to dla każdego rolnika jedno z najważniejszych wydarzeń w roku. Powiatowo-Gminne Dożynki, które odbyły się 22 sierpnia w Sitnie były jednak wyjątkowo uroczyste. Wydarzenie objęte zostało Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Udział w nim wzięli licznie przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, ale przede wszystkim rolnicy. Nie zabrakło konkursu wieńców dożynkowych, wręczenia zasłużonym honorowych odznaczeń państwowych „Zasłużony dla rolnictwa”, poczęstunku, a także występów, m. in. „Zamojszczyzny” i „Czerwonych Gitar”. Najważniejsza jednak była Msza św. dziękczynna, której przewodniczył pasterz diecezji zamojsko-lubaczowskiej, ks. bp Marian Rojek.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dziękujemy przede wszystkim Bogu i rolnikom – podkreślał w rozmowie z naszą rozgłośnią starosta zamojski, Stanisław Grześko.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przewodniczący senackiej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi senator Jerzy Chróścikowski zwracał uwagę na rolę modlitwy w pracy rolnika.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Katolickie Radio Zamość objęło Dożynki Powiatowo-Gminne w Sitnie patronatem medialnym. Relację z wydarzenia usłyszą Państwo w najbliższą sobotę w audycji Powiatu Zamojskiego.

Joanna Mazurek

Zdjęcia (21)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe