Owacje dla Patryka Krupy i Moniki Romaszko

  • 26.08.2021, 09:21 (aktualizacja 26.08.2021, 13:29)
  • Małgorzata Kryk
Owacje dla Patryka Krupy i Moniki Romaszko KS Agros Zamość
W ostatnim czasie liczne sukcesy sportowe odnotowali lekkoatleci zamojskiego Agrosu - Patryk Krupa i Monika Romaszko, którzy w dn. 17-22.08 wzięli udział w Mistrzostwa Świata U20 w Nairobi w Kenii.

Z MŚ juniorów reprezentacja Polski przywiozła dwa srebrne i trzy brązowe medale. Zawodnicy Agrosu podczas MŚ wykazali się dużym doświadczeniem.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zawodnicy Agrosu są dla Zamościa dumą, bo jako mieszkańcy mieliśmy okazję oglądać ich na ekranach naszych telewizorów. Do wywalczenia brązowego medalu przyczynił się m.in. sprinter Agrosu – Patryk Krupa, który w niedzielę (22.08) wystartował w biegu rozstawnym 4x100 m. Sztafeta w składzie Dominik Łuczyński, Jakub Pietrusa, Oliwer Wdowik oraz Patryk Krupa z wynikiem 38,90 ustanowiła rekord Europy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W połowie lipca odbyły się lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy do lat 20 w Tallinie. Brązowy medal w sztafecie 4x100 m zdobyła Monika Romaszko, a Patryk Krupa zajął czwarte miejsce. Tym razem w Nairobi sytuacja była odwrotna, bo Monika Romaszko zajęła czwarte miejsce poza podium, a Patryk Krupa startując w sztafecie przyczynił się do wywalczenia brązowego medalu dla Polski.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mistrzostwa Świata w Nairobi w Kenii podsumował Konrad Firek.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Trenerem Moniki Romaszko jest Sławomir Murat, a Patryka Krypy Andrzej Gdański. O tym czy zawodnicy pozostaną w Zamościu, w dużej mierze zależy od ich dalszej ścieżki edukacyjnej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Warto podkreślić, że na MŚ w Nairobi w składzie sztafety męskiej wystartował także Jakub Pietrusa, który w tym roku podejmie studia na Akademii Zamojskiej i będzie trenował na obiektach zamojskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Konrad Firek dodał, że KS Agors Zamość reprezentuje grono utalentowanych zawodników.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na zawodników Agrosu czekają teraz zmagania w Drużynowych Mistrzostwach Polski 2021, które 3 września odbędą się w Lublinie. Będą to finały, w których wystartują reprezentanci najlepszych klubów sportowych, wchodzących w skład Ekstraklasy Lekkoatletycznej. Na ekranach telewizorów ponownie zobaczymy zawodników KS Agros Zamość – Monikę Romaszko i Patryka Krupę.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W jakich konkurencjach wystąpią nasi zawodnicy w Lublinie?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Reprezentantom zamojskiego Agrosu serdecznie gratulujemy osiągnięć sportowych w Kenii, a w zbliżających się wrześniowych Drużynowych Mistrzostwach Polski w Lublinie życzymy powodzenia.
 

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe