Puchar Polski Marwe Cup 2021

  • 31.08.2021, 09:21 (aktualizacja 31.08.2021, 09:27)
  • Źródło: materiał własny LOZN /foto Wojciech Przybyła
Puchar Polski Marwe Cup 2021 materiał własny LOZN /foto Wojciech Przybyła
W Tomaszowie Lubelskim w sobotę i niedzielę (28-29.08)rozpoczęto nartorolkowy sezon pod egidą Polskiego Związku Narciarskiego, czyli Puchar Polski Marwe Cup 2021.

Tradycyjnie od 13 lat w Tomaszowie Lubelskim rozgrywana jest jedna z edycji cyklu zawodów Pucharu Polski w biegach na nartorolkach,w tym roku pod tytułem Marve Cup 2021, a nazwa pochodzi od producenta nartorolek, który przekazał dla PZN-u komplety nartorolek na zawody. Całość cyklu to 7 imprez – 14 biegów w najbardziej znanych ośrodkach szkolenia w biegach narciarskich w Polsce. W Tomaszowie Lubelskim na odnowionym torze nartorolkowym rozegrano w sobotę 28.08.2021 konkurencję sprintu techniką dowolną na 1000 m w ramach Otwartych Mistrzostw Województwa Lubelskiego – 13-sty Puchar Lubelszczyzny. Była to inauguracja sezonu nartorolkowego w w Polsce i cyklu Marve CUP 2021. Po biegach na eliminacje na czas w kolejnych biegach zawodnicy zmierzyli się w walce bezpośredniej o miejsca. Bardzo dobrze spisali się zawodnicy MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski , którzy często obsadzali całe podium i na 12 konkurencji zebrali 8 pierwszych miejsc : w seniorach Dawid Ciećko, w juniorach Michał Gumieniak, w juniorkach Natalia Kowalczuk, w juniorach młodszych Szymon Bełz , w juniorkach młodszych Karolina Kuć, w młodzikach Damian Muca, w dziewczynakch Julia Danielkiewicz,w dziewczynkach młodszych Alicja Koper i w chłopcach młodszych Karol Brytan. Podczas tej rywalizacji przeprowadzono jednocześnie zawody w sprincie na 100 metrów o 8-my Puchar Krismara. To podczas tych zawodów zawodnicy mają jedyną okazję poprawić najlepsze wyniki w Polsce w biegu na 100 metrów techniką dowolną na nartorolkach . Ta rywalizacji wywołuje wiele emocji, a tym roku było bardzo gorąco, ponieważ Jan Zółkiewski – MULKS GRUPA OSCAR pobił dotychczasowy rekord Macieja Staręgi UKS RAWA Siedlce z 2017 roku o 0,272 sekundy . Tak więc w tej chwili najlepsze rezultaty na 100 m należą do zawodników z Tomaszowa Lubelskiego, gdyż Annie Barezeckiej – MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski, która wygrała Puchar Krismara w tym roku, nie udało się poprawić wyniku koleżanki klubowej z 2018 roku najlepszej polskiej sprinterki Moniki Skinder – MULKS GRUPA OSCARTomaszów Lubelski. Podsumowując od tych zawodów dwóch najszybszych narciarzy w biegach na nartorolkach w Polsce mamy w klubie MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski i są to wsród mężczyn Jan Żółkiewski / czas 11,310 sekundy /, a wśród kobiet Monika Skinder / czas 12,577 uzyskany w 2018 roku/.

W niedzielę 29.08.2021 roku zawodnicy przenieśli do Rudy Żelaznej / Gmina Tomaszów Lubelski/, gdzie na trasie do Łaszczówki w pięknej scenerii przyrody Roztocza, przy padającym deszczu, zmierzyli się w rywalizacji stylem klasycznym. Podczas tych biegów najlepiej wypadli w ekipie z Tomaszowa Lubelskiego go zwycięscy poszczególnych kategorii : : w juniorkach Natalia Kowalczuk, w juniorach młodszych Szymon Bełz , w juniorkach młodszych Karolina Kuć, w dziewczynkach Julia Danielkiewicz, w dziewczynkach młodszych Alicja Koper i w chłopcach młodszych Jakub Grabek. Podczas tej imprezy przeprowadzono także rywalizację w nowej imprezie jaką uczestnikom zaproponował główny organizator Lubelski Okręgowy Związek Narciarski, był nim I Bieg Hetmański na nartorolkach / letnia wersja tradycyjnego zimowego Biegu Hetmańskiego /. W tej imprezie klasyfikowani byli wszyscy, którzy ukończyli bieg wśród mężczyzn na 15 km, a wśród kobiet na 10 km . Dodatkowo wszyscy amatorzy / w kategoriach masters mężczyzn i kobiet/ zostali sklasyfikowani w kategoriach wiekowych . Do historii przechodzą zwycięscy tego I Letniego Biegu Hetmańskiego w kategorii kobiet Karolina Kuć / - MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski i Paweł Filip /Skipol.pl Team Lublin/. Dekoracji zawodników Pucharu Marve Cup i Biegu Hetmańskiego dokonali gospodarze terenu na którym odbyły się zawody Wójt Gminy Tomaszów Lubelski Pani Marzena Czubaj-Gancarz i Skarbnik Gminy Pan Grzegorz Gałan. Zapoczątkowana idea organizacji tego typu rywalizacji / Bieg Hetmański wraz z Pucharem Lubelszczyzny/ przy odpowiednim wsparciu finansowym władz samorządowych i sponsorów ma szanse rozwoju i może być kolejną wizytówką sportową Lubelszczyzny, Roztocza, Powiatu Tomaszowskiego , Miasta i Gminy Tomaszów Lubelski.

Organizatora Lubelski Okręgowy Związek Narciarski wsparli : Województwo Lubelskie, Miasto Tomaszów Lubelski, Gmina Tomaszów Lubelski, Powiat Tomaszowski i sponsorzy Firma Krismar i PGE S.A. Dystrybucja.

Źródło: materiał własny LOZN /foto Wojciech Przybyła

Zdjęcia (17)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe