Pakunek spadł z nieba

  • 01.09.2021, 09:40 (aktualizacja 01.09.2021, 09:54)
  • Małgorzata Kryk
Pakunek spadł z nieba Straż Graniczna
Na odcinku granicy ochranianym przez Nadbużański Oddział Straży Granicznej, po raz kolejny udało się zapobiec trafieniu do obiegu nielegalnych wyrobów tytoniowych.

Zostały one przemycone w nocy 28/29 sierpnia przez granicę drogą powietrzną. Funkcjonariusze SG podczas prowadzonych działań zatrzymali kobietę oraz mężczyznę, którzy odpowiedzą teraz za przestępstwo, o czym informuje porucznik SG Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy komendanta NOSG.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przemytnicy poniosą odpowiedzialność karną.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze dotyczące nielegalnego przekroczenia granicy państwowej przy wykorzystaniu do tego celu statku powietrznego. Zatrzymani poniosą odpowiedzialność karną z tytułu popełnienia przestępstwa skarbowego, za co grozi kara grzywny, kara pozbawienia wolności lub obie te kary łącznie.

Tylko w tym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej nie dopuścili do wprowadzenia na krajowy rynek wyrobów akcyzowych o wartości prawie 18 mln zł. Skuteczność prowadzonych przez mundurowych działań, powoduje, iż przemytnicy szukają nowych metod przerzutu  papierosów.

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe