Trwają zapisy na V Diecezjalny Dzień Sportu

  • 01.09.2021, 10:34 (aktualizacja 08.09.2021, 13:26)
  • Małgorzata Kryk
Trwają zapisy na V Diecezjalny Dzień Sportu
Już niebawem będziemy obchodzić święto Św. Stanisława Kostki patrona młodzieży. Z tej okazji w piątek (17.09) odbędzie się Pielgrzymka Młodzieży do Katedry Zamojskiej oraz V Diecezjalny Dzień Sportu.

Zaproszenie do udziału w Pielgrzymce oraz olimpiadzie sportowej adresowane jest do: ministrantów, lektorów, ceremoniarzy, członków KSM, członków Ruchu Światło-Życie, harcerzy oraz innych parafialnych grup młodzieżowych, którzy są uczniami klas III-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. Diecezjalny Duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza ks. Sebastian Koper poinformował, że Olimpiada dla młodzieży będzie poprzedzona uroczystą Mszą Świętą w zamojskiej Katedrze.

loadingŁaduję odtwarzacz...


O godz. 11.00 odbędzie się uroczyste otwarcie Olimpiady, a następnie uczestnicy wezmą udział w konkurencjach sportowych, które przeprowadzone będą na stadionie i boiskach do piłki nożnej i siatkowej.
loadingŁaduję odtwarzacz...

W jakich konkurencjach wystartują zawodnicy?
loadingŁaduję odtwarzacz...


Zawodnicy będą mogli sprawdzić się nie tylko w piłce nożnej i konkurencjach lekkoatletycznych, ale również w grach i zabawach.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Konkurencje sportowe odbędą się na stadionie i na boiskach piłkarskich, dlatego uczestnicy wydarzenia powinni odpowiednio się do nich przygotować.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak w roku ubiegłym wyglądał przebieg rozgrywek?
loadingŁaduję odtwarzacz...


Ministranci z Radzięcina przyznali, że posługa w czasie Mszy Świętej przybliża ich do Boga i chętnie biorą udział w tego typu wydarzeniach sportowych.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Ks. Sebastian Koper poinformował, że zapisy na oraz V Diecezjalny Dzień Sportu przyjmowane są do 10 września.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Po 10 września ogłoszony będzie plan minutowy wydarzenia.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Listy imienne uczestników przyjmowane są do 14 września.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Ks. Sebastian Koper dodał, że za zawodników odpowiadają opiekunowie grup.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Sebastian Koper zachęca wszystkich chętnych do zapisów, a gdzie znajdują się szczegóły dotyczące zbliżającego się wydarzenia?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zawodnikom wręczone będą pamiątkowe medale, a Parafiom statuetki.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Organizatorami wydarzenia są: Wydział Duszpasterstwa Ogólnego; Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży; Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza; Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży JESTEM im. Św. Jana Bosko w Hrubieszowie.Więcej o wydarzeniu i zapisach kliknij

Program pielgrzymki:

- Pierwszym punktem programu będzie Msza Święta w katedrze Zamojskiej o godz. 9:30, której będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi J.E. Ks. Bp Mariusz Leszczyński.

Przemarsz na obiekty OSiR w Zamościu.

- O godz. 11:00 nastąpi otwarcie V Olimpiady Sportowej dla Młodzieży. W programie konkurencje sportowo rekreacyjne: piłka nożna, piłka plażowa, przeciąganie liny, wyciskanie odważnika, bieg sztafetowy, skok w dal z miejsca, rzut lotką, biegi w workach, rzut piłeczką palantową.

- Zakończenie Olimpiady i wręczenie medali oraz statuetek o 15:30.

Zapisy:

- W załączniku znajduje się karta startowa zawierająca minutowy program rozgrywania wszystkich konkurencji. Kartę należy pobrać i w wersji elektronicznej przesłać na adres: [email protected] najpóźniej do 10 września. Oryginał karty należy dostarczyć w dniu pielgrzymki.

- Duszpasterz parafialny jest zobowiązany złożyć listę imienną uczestników na adres: [email protected] do dn. 14 września.

- Zapisów dokonuje duszpasterz danej grupy parafialnej. Ze względów organizacyjnych uczestnicy (chociażby należeli tylko do jednej wspólnoty) startują jako reprezentacja danej parafii. Nie przewiduje się odrębnych reprezentacji jako uczniowie danej szkoły czy członkowie pojedynczej wspólnoty. Oprócz rozgrywek w piłkę nożną w pozostałych konkurencjach dopuszczalne są składy mieszane (tj. damsko-męskie) chyba, że zaznaczono inaczej.

Załączniki do pobrania:

- Szczegółowe informacje

- Karta zgłoszeniowa (należy odesłać do 10.09)

- Lista imienna uczestników (należy odesłać do 14.09)

- Formularz COVID
 


 

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe