Rozpoczął się remont zachodniej obwodnicy Zamościa

  • 02.09.2021, 11:23 (aktualizacja 03.09.2021, 08:22)
  • Małgorzata Zaręba
Rozpoczął się remont zachodniej obwodnicy Zamościa
Kierowców korzystających z zamojskich dróg czekają kolejne spore utrudnienia w ruchu, bo trwa przebudowa jezdni i chodników w ciągu DK nr 74.

W tym zakresie rozpoczął się duży remont ulicy Dzieci Zamojszczyzny. W ubiegłym tygodniu pierwsze prace przygotowawcze prowadzone były przy poboczach jezdni oraz dotyczyły wycinki drzew. Cały około 5-cio kilometrowy odcinek prowadzi od Al. 1- go Maja (jest to most na rzece Łabuńce ) do granicy miasta przy ul. Szczebrzeskiej. Odcinek drogi usytuowany jest wzdłuż rzeki Łabuńki, a ramach prac zostanie wykonana nowa, dwujezdniowa droga z pasem zieleni rozdzielającym jezdnie. Na ulicy Szczebrzeskiej pojawi się czerwony, środkowy pas służący do bezkolizyjnych skrętów w lewo. Marcin Nowak, dyrektor zamojskiego Zarządu Dróg Grodzkich poinformował jakie elementy zabudowy drogowej powstaną na całym odcinku remontowanej drogi.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na remontowanym odcinku drogi wybudowane zostaną ronda, które poprawią bezpieczeństwo zarówno pieszych jak również kierowców.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Wyjeżdżając od strony OSiR z ul. Królowej Jadwigi 8 nastąpi zmiana organizacji ruchu. Aby zwiększyć bezpieczeństwo wyeliminowany będzie skręt w lewo.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Z kolei dodatkowy pas skrętu w lewo powstanie na skrzyżowaniu ulic: Szczebrzeskiej, Szkolnej i Błonie co wpłynie na płynność ruchu.
loadingŁaduję odtwarzacz...


W Zamościu prowadzonych jest wiele inwestycji drogowych. Marcin Nowak apeluje do kierowców aby zachować ostrożność i stosować się do poleceń osób uprawnionych do kierowana ruchem.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wykonawcą drogi jest firma Strabag Sp. z o.o. , która wykonuje prace na Placu Stefanidesa i na Placu Wolności oraz na ul. Piłsudskiego. Umowny termin zakończenia prac budowlanych zaplanowano na maj 2023 roku. 

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (15)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe