„Hrubieszów dla Szymona”

  • 03.09.2021, 08:24 (aktualizacja 03.09.2021, 08:38)
  • Źródło: Hrubieszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji FB
„Hrubieszów dla Szymona”
W niedzielę (29.08) na terenie Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się festyn charytatywny „Hrubieszów dla Szymona”, który honorowym patronatem objęła Marta Majewska -Burmistrz Miasta Hrubieszowa. Dochód z tego wydarzenia w całości został przekazany na leczenie, rehabilitację i zakup protezy dla mieszkańca naszego miasta - Pana Szymona Więcha, byłego piłkarza MKS Unia Hrubieszów, który w latach 1987- 1994 grał w Klubie na pozycji lewego obrońcy.

Podczas festynu został rozegrany mecz piłki nożnej pomiędzy wychowankami Miejskiego Klubu Sportowego „Unia Hrubieszów”, a Reprezentacją TVP, którą zasilili czołowi reprezentanci Polski w piłce nożnej – Sebastian Mila, Marcin Żewłakow, Jakub Wawrzyniak oraz prezenter TVP Sport – Rafał Patyra. Mecz pomimo niekorzystnej pogody przyciągnął wielu fanów piłki nożnej i zakończył się wynikiem 3:6 dla Reprezentacji TVP, chodź nie wynik był najważniejszy.

Dużo emocji dostarczyły licytacje bardzo atrakcyjnych przedmiotów, dzięki którym zebrano aż 26 290 zł. Wśród licytowanych przedmiotów były m. in. koszulka Roberta Lewandowskiego oraz Artura Boruca, koszulki drużyn piłkarskich z podpisami piłkarzy, rękawice bokserskie Tomasza Adamka oraz Andrzeja Gołoty, i wiele wiele innych. Największą kwotę uzyskały rękawice Andrzeja Gołoty, które wylicytowano za 3 800 zł.

W przerwach między licytacjami można było wysłuchać występów muzycznych. Wystąpili m. in. : Adam Szabat, Veegas, Miłosz Świetlik Skierski, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej, Lucas Pablo Duo, Sok Wiolinowy, Suma Pragnień.

Dużą atrakcją był pokaz pięściarzy Concordii Knurów: olimpijczyka z Tokio 2020 Damiana Durkacza oraz Oliwiera Zamojskiego i Oskara Safaryana pod czujnym okiem ich trenera Ireneusza Przywary oraz Prezesa BKS Concordia Knurów Mieczysława Gołąba.

Mimo niekorzystnej pogody na dzieci z przygotowanymi atrakcjami i animacjami czekali pracownicy Hrubieszowskiego Domu Kultury.

Obok części artystycznej, pokazów i licytacji zostały przygotowane przez ludzi o wielkim sercu stoiska, gdzie w zamian za wsparcie finansowe akcji, poprzez wrzucenie pieniędzy do puszek, można było uzyskać pomoc specjalistów w zakresie profilaktyki i leczenia cukrzycy i stopy cukrzycowej, wykonać badania, zakupić ciasto, rękodzieło czy książki i plakaty. W ten sposób wydarzenie wsparli m. in. :

1. Edyta Mścisz-Gąsior lekarz internista, diabetolog, hipertensjolog, geriatra, wraz z pielęgniarką oraz przedstawicielem jednego z najlepszych na rynku producentów glukometrów.

2. Elżbieta Zawadzka, podolog – właściciel gabinetu podologicznego Elpodo.

3. Przedstawiciele Fundacji DKMS – u których można było zarejestrować się i dołączyć tym samym do grona dawców szpiku.

4. Członkowie Stowarzyszenia Trzeźwościowego ”LUMEN”, którzy oferowali własnoręcznie wykonane przedmioty i pamiątki.

5. Hrubieszowska Rada Kobiet oraz Urząd Skarbowy w Hrubieszowie oferując pyszne ciasta, gorące napoje oraz zimne przekąski.

6. 4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego z Dęblina.

7. Dariusz Górski, syn słynnego trenera piłki nożnej Kazimierza Górskiego.


Ponadto przez cały czas trwania festynu wolontariusze zbierali pieniądze do puszek. Tym sposobem zarówno wolontariusze jak i wystawcy uzbierali łącznie kwotę 16 744,54 zł!!! Dzięki hojności i otwartym sercom mieszkańców Hrubieszowa i gości podczas całego festynu łącznie z licytacjami zebrano 43 034,54 zł.

Dodatkowo bezpośrednio na konto Pana Szymona wpłynęło 5269,46 zł. Podczas całej akcji „Hrubieszów dla Szymona” na dzień 31 sierpnia 2021 r. łącznie na Jego konto wpłynęło 48 304,00 zł.

W imieniu Pana Szymona Więcha wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w organizację wydarzenia, sponsorom oraz darczyńcom bardzo dziękujemy. Pamiętajcie! Dobro wraca – ZAWSZE!!!

Pomimo napiętego harmonogramu jeszcze przed rozpoczęciem festynu Reprezentacja TVP oraz zaproszeni goście mogli poznać historię miasta i zobaczyć najciekawsze jego zabytki. Festyn się skończył, ale zachęcamy do wsparcie na konto Pana Szymona.

Źródło: Hrubieszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji FB

Zdjęcia (24)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe