55. Dzień Środków Społecznego Przekazu

  • 11.09.2021, 08:32
  • Joanna Suszko
55. Dzień Środków Społecznego Przekazu
W niedzielę (19.09) w Kościele w Polsce przeżywać będziemy 55. Dzień Środków Społecznego Przekazu.

W tym dniu kierujemy naszą uwagę na funkcjonowanie mediów, szczególnie na posługę mediów i dziennikarzy katolickich.

Tradycyjnie papież Franciszek przygotował Orędzie na ten dzień, zatytułowane '«Chodź i zobacz» (J 1, 46). Komunikować, spotykając osoby, tam gdzie są, i takie, jakie są”.

Papież wzywa w nim także do powszechnej odpowiedzialności w komunikacji, za przekazywanie prawdy i demaskowanie kłamstwa. „Wszyscy jesteśmy wezwani, by być świadkami prawdy – aby pójść, zobaczyć i się podzielić” – pisze papież.

Pielęgnowanie prawdy, dobra i piękna to szczególne zadanie dla mediów katolickich, w tym dla Katolickiego Radia Zamość. Staramy się być blisko ludzi, ich radości i problemów. Wierzymy, że – jak zaznaczał papież Franciszek w orędziu – bliskość i spotkanie z osobami „tam gdzie są i jakie są” stanowi dla nas przestrzeń do głoszenia Ewangelii.

W niedzielę (19.09) będziemy mogli wesprzeć funkcjonowanie naszego radia ofiarą do puszek - mówi ks. Sylwester Zwolak, dyrektor Katolickiego Radia Zamość.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pamiętajmy w tym dniu także o modlitwie w intencji pracowników mediów, zwłaszcza mediów katolickich.

Joanna Suszko

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe