Biłgoraj. Prymas Tysiąclecia błogosławionym

  • 12.09.2021, 19:39
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Prymas Tysiąclecia błogosławionym
W parafii pw. Św. Jana Pawła II odbyły się uroczystości związane z beatyfikacją kardynała Stefana Wyszyńskiego, która dokonała się w niedzielę, 12 września w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Mszę św. sprawował i wygłosił Słowo Boże ks. prof. Sławomir Nowosad, który w homilii zwrócił szczególną uwagę na wartość i znaczenie beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia i Matki Elżbiety Czackiej, podkreślając, jak wiele nauki płynie z tego wydarzenia dla każdego Polaka. W rozmowie ks. prof. Sławomir Nowosad wyjaśniał, iż święci i błogosławieni przede wszystkim prowadzą nas do Boga i uczą nas świętości:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kardynał Wyszyński może być dziś wielkim wzorem i autorytetem dla młodych ludzi – tłumaczył ks. Krystian Bordzań:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po Mszy św. została uroczyście poświęcona figura kardynała Wyszyńskiego, która stanęła na placu przed kościołem. Prymas Tysiąclecia to wielki człowiek i jego pomnik musiał znaleźć się w naszej parafii – zaznaczał w rozmowie ks. prałat Józef Flis:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dodatkowo parafia pw. Św. Jana Pawła II, Fundacja Gaudium et Spes oraz Instytut Prymasa Wyszyńskiego przygotowali wystawę poświęconą Wielkiemu Polakowi i Mężowi Stanu Prymasowi Tysiąclecia Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu pn. „Per Mariam – Soli Deo”. 12 września została ona oficjalnie otwarta dla zwiedzających. Chcemy jeszcze bardziej przybliżyć postać błogosławionego kardynała – tłumaczył ks. Krystian Bordzań:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wystawę, która znajduje się na placu kościelnym można oglądać do 15 października.

Joanna Ferens

Zdjęcia (22)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe