Biłgoraj. Konferencja o zagrożeniach popkultury

  • 19.09.2021, 08:19
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Konferencja o zagrożeniach popkultury
„Do wyższych rzeczy  jestem stworzony” – pod tym hasłem w kościele św. Jerzego w Biłgoraju odbyła się (18.09) konferencja, której tematyką były zagrożenia popkultury.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Domowy Kościół działający przy parafii św. Jerzego w Biłgoraju we współpracy z ks. proboszczem Romanem Sawicem, który w rozmowie podkreślał, jak ważna jest tematyka tej konferencji:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Konferencyjne prelekcje i wykłady wygłosiła Małgorzata Nawrocka, pisarka, dziennikarka, autorka popularnych powieści fantasy, a także organizatorka i prelegentka sympozjów zajmujących się komentowaniem przemian we współczesnej kulturze. W rozmowie wyjaśniała, jakie cele przyświecają wykładom:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Konferencje zostały podzielone na trzy części. Pierwsza z nich dotyczyła definicji popkultury, a także odpowiedzi na pytanie, dlaczego Zachód traci swoją duchową tożsamość:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Druga prelekcja – jak wyjaśniała Małgorzata Nawrocka - dotyczyła obcych wpływów na polską popkulturę:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W trzecim wykładzie Małgorzata Nawrocka mówiła o wychowaniu bez porażek i wpływie mediów na dzieci i młodzież:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pomiędzy poszczególnymi wykładami zaplanowano przerwy kawowe i czas na dyskusję i pytania indywidualne.

Joanna Ferens

Zdjęcia (13)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe