Jasna Góra. XXV Ogólnopolska Pielgrzymka Leśników

  • 20.09.2021, 10:31
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Jasna Góra. XXV Ogólnopolska Pielgrzymka Leśników Ks. Mariusz Pastuszak
18 września odbyła się XXV Ogólnopolska Pielgrzymka Leśników na Jasną Górę.

W tym roku hasłem przewodnim pielgrzymki były słowa „Przyroda to najpiękniejszy uniwersytet”. Z całej polski przed Cudowny Obraz przybyli zarówno pracownicy leśni z rodzinami jak i pracownicy przemysłu drzewnego, gospodarki wodnej, parków narodowych, ochrony środowiska oraz wyższych i średnich szkół leśnych.

Każdego roku pracownicy lasów pielgrzymują na Jasną Górę aby Matce Bożej zawierzyć swoją pracę, mówi Sekretarz stanu Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Pełnomocnik Rządu ds. Leśnictwa i Łowiectwa, Edward Siarka:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pielgrzymka jest okazją do wspólnej modlitwy, ale ma też wymiar osobisty, stwierdza pełniący obowiązki Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych, Józef Kubica:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W tym roku pielgrzymka ma nieco inny program niż w latach ubiegłych, mówi Dziekan Duszpasterzy Leśników, Ksiądz Wiktor Ojrzyński:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Uroczystej Eucharystii na Jasnogórskim Szczycie przewodniczył Ksiądz Biskup Tadeusz Lityński, delegat Konferencji Episkopatu Polski do spraw Duszpasterstwa Pracowników Leśnictwa, natomiast homilię wygłosił Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Ksiądz Prof. Dr Hab. Mirosław Kalinowski.

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (12)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe