Obchody 101 rocznicy bitwy pod Stefankowicami

  • 20.09.2021, 13:09
  • Łukasz Kot
Obchody 101 rocznicy bitwy pod Stefankowicami Łukasz Kot
Jubileusz 95-lecia OSP Stefankowice

Obchody 101 rocznicy bitwy pod Stefankowicami 1920 r. odbyły się (12.09.2021 r.) we wspomnianej miejscowości. O historycznych wydarzeniach opowiada Janina Mróz prezes Stowarzyszenia ,,Sosenka" w Stefankowicach.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Uroczystości patriotyczne odbyły się przy tablicy pamiątkowej z udziałem wojskowej asysty honorowej II Pułku Rozpoznawczego im. mjr Henryka Dobrzańskiego ,,Hubala" w Hrubieszowie. Miał miejsce apel pamięci, złożenie kwiatów, oraz sygnał ,,Śpij kolego". Głos zabrał wójta Gminy Hrubieszów Tomasz Zając.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tego dnia oddano także do użytku izbę pamięci poświęconą historii Stefankowic. Mówi Janina Mróz.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W tym dniu obchodzony był także Jubileusz 95-lecia OSP Stefankowice. Poświecono oraz oddano do użytku nowy garaż dla miejscowej jednostki.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dalsze uroczystości poświęcone obchodom 101 rocznicy bitwy pod Stefankowicami oraz Jubileuszowi 95 lecia OSP Stefankowice odbyły się w parku dworskim. Odprawiona została Msza św., miało miejsce wystąpienie prezesa OSP w Stefankowicach, wręczenie medali i odznaczeń, koncert pieśni patriotycznych oraz rekonstrukcja bitwy z 1920 r. Wydarzeniem towarzyszącym było złożenie kwiatów na cmentarzu w Moniatyczach i przy krzyżu w Czortowicach oraz zapalenie zniczy przy dębach katyńskich oraz posadzenie kolejnego. Odbył się bieg ,,Szlakiem wilków" oraz akcja charytatywna na rzecz mieszkanki Stafankowic. Organizatorem uroczystości był wójt i Rada Gminy Hrubieszów, Stowarzyszenie ,,Sosenka", Ochotnicza Straż Pożarna w Stefankowicach, Szkoła Podstawowa im. 15 Pułku Piechoty ,,Wilków" w Stefankowicach i Gminny Ośrodek Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach.

Łukasz Kot

Zdjęcia (17)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe