Odsłonięto rzeźbę ,,Znikomka"

  • 20.09.2021, 13:21
  • Łukasz Kot
Odsłonięto rzeźbę ,,Znikomka" Łukasz Kot
To kolejna postać z twórczości Bolesława Leśmiana

W ramach 14 Festiwalu Ulica Literacka odsłonięto rzeźbę ,,Znikomka"  jednego z bohaterów wiersza Bolesława Leśmiana. Rzeźba została ufundowana przez okulistkę Stanisławę Igras, która od 45 lat mieszka w Zamościu i dla której Zamojski Dom Kultury to kulturowa Alma Mater.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wykonawcą rzeźby ,,Znikomka" jest Bartłomiej Sęczawa z którym rozmawiał Łukasz Kot.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas wydarzenia o wierszu ,,Znikomek" opowiedział Piotr Linek. Następnie odbył się spektakl  pt. ,,Zapomnienie" według tekstów Bolesława Leśmiana. Wystąpili: Dominika Ostałowska (recytacja) i Igor Przebindowski (muzyka). Rzeźba ,,Znikomka" jest piątą nawiązującą do twórczości Bolesława Leśmiana. Dotychczas w przestrzeni miejskiej Zamościa odnaleźć możemy Bajdałę z Dusiołkiem, Srebronia, Gady i Skrzypka opętanego. Rzeźba ,,Znikomka" po remoncie elewacji Zamojskiego Domu Kultury stanie na schodach przed wejściem do wnętrza budynku.

Łukasz Kot

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe