60 -lecie Koła Przewodników PTTK

  • 23.09.2021, 12:40 (aktualizacja 23.09.2021, 13:06)
  • Małgorzata Kryk
60 -lecie Koła Przewodników PTTK
W ten weekend (25-26.09) Przewodnicy Koła Przewodników Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego im. Róży i Jana Zamoyskich O/PTTK w Zamościu będą świętować 60-lecie.

W naszym mieście i regionie nie możemy narzekać na brak turystów. Wiedzę o miejscach, zabytkach i historii turyści czerpią głównie od przewodników. To właśnie piloci wycieczek oprowadzają osoby przyjezdne z przeróżnych zakątków Polski i świata po naszej pięknej okolicy, w jakiej mamy zaszczyt mieszkać. Bez przewodników nie wiedzielibyśmy o historii naszego regionu i legendarnych ciekawostkach z życia dawnych mieszkańców. Właśnie dzięki przewodnikom jako mieszkańcy Roztocza wiemy gdzie oraz w jaki sposób możemy miło i aktywnie spędzić czas wolny. Mogą być to rożnego rodzaju spacery i wycieczki w ciekawe miejsca oraz rajdy rowerowe po malowniczych leśnych szlakach. Już w najbliższą sobotę (25.09) przewodnicy będą świętować jubileusz 60 -lecie Koła Przewodników PTTK im. Róży i Jana Zamoyskich O/PTTK w Zamościu. Koło zrzesza kilkudziesięcioosobowa grupa przewodników, którzy z zamiłowaniem i wielkim zaangażowaniem swój czas poświęcają na pogłębianie wiedzy, którą przekazują turystom. W sobotę tematyka obchodów 60 -lecie Koła Przewodników PTTK będzie nawiązywała do dwóch wydarzeń: odbudowy rewitalizacyjnej Kościoła Ojców Franciszkanów i Bitwy pod Komarowem. Pierwszego dnia świętowania jubileuszu w sobotę (25.09) przewodnicy spotkają się o godz. 10.00 w sali koncertowej Muzeum Zamojskiego, a po południu o godz. 16.00 w Kościele pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Zamościu. Drugiego dnia w niedzielę (26.09) zrzeszeni w Kole przewodnicy spotkają się o godz. 10.00 przy Lunecie, a następnie pojadą na pole Bitwy pod Komarowem. O tematyce nawiązującej do obchodzonego wydarzenia powiedziała Maria Rzeźniak licencjonowany przewodnik i pilot wycieczek z Koła imienia Róży i Jana Zamoyskich w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Maria Rzeźniak dodała, że przewodnicy poszerzają zdobytą wiedze o dodatkowe kursy i szkolenia. Głównym celem pracy przewodnika jest dzielenie się z ludźmi wiedzą historyczną i promowaniem regionu. Jakie są główne cele przewodników na ten rok?
loadingŁaduję odtwarzacz...


Jakie kroki powinna podjąć osoba chcąca zostać przewodnikiem? Należy przede wszystkim interesować się historią i ciekawostkami regionu.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Osoby chcące skorzystać z pilota wycieczek znajdą wszelkie informacje na stronie internetowej Koła Przewodników w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Każdego roku 21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego. Jako mieszkańcy Zamościa w tym okresie możemy spodziewać się bezpłatnych wycieczek po Zamościu.
 

Rozmowa z Marią Rzeźniak na temat 60 -lecie Koła Przewodników PTTK im. Róży i Jana Zamoyskich O/PTTK w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...


 

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe