Biłgoraj. 20. rocznica intronizacji Chrystusa Króla

  • 23.09.2021, 21:00
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. 20. rocznica intronizacji Chrystusa Króla fot. pixabay.com
Już w najbliższą niedzielę, 26 września, o godz. 14:00 na Placu Wolności odbędą się uroczystości związane z 20. rocznicą Intronizacji Chrystusa Króla w mieście Biłgoraj.

Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. dziękczynno-błagalną z udziałem pocztów sztandarowych, władz RP, powiatu, miasta, policji, wojska, straży, szkół, przedsiębiorców, zakładów pracy, rolników, związków zawodowych, ruchów religijnych, kombatantów, stowarzyszeń i społeczności Biłgoraja.

Intronizacja Chrystusa Króla przed 20 laty miała dla mieszkańców Biłgoraja wielkie znaczenie – tłumaczy proboszcz parafii WNMP w Biłgoraju, ks. Jerzy Kołtun:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Uroczystości zostały poprzedzone trzydniowymi rekolekcjami intronizacyjnymi:

.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zostanie ponowiony także akt intronizacji, uznając Chrystusa za Króla i Pana naszego życia i miasta. Ponadto każda delegacja otrzyma na pamiątkę obraz Chrystusa Króla w 20. roczncę Intronizacji, a na rynku miasta zostanie umieszczony okolicznościowy ryngraf z napisem ,,Króluj nam Chryste” wraz z postacią Chrystusa Króla. 

Uroczystości rocznicowe będą transmitowane na antenie Katolickiego Radia Zamość.

 

 

Joanna Ferens

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe