Budowa ronda przy II LO w Zamościu

  • 24.09.2021, 11:26 (aktualizacja 24.09.2021, 11:29)
  • Małgorzata Zaręba
Budowa ronda przy II LO w Zamościu
W ostatnim czasie w Zamościu kierowcy mogą spodziewać się większego natężenia ruchu nie tylko w okolicach głównych ulic, rond i skrzyżowań, ale także na innych ulicach, na których tworzą się korki.

Duże utrudnienia w ruchu w postaci wahadła od tego tygodnia odczuwają kierowcy na ulicy Dzieci Zamojszczyzny, gdzie tworzą duże korki. Utrudnienia związane są z budową zachodniej obwodnicy Zamościa. Tam wprowadzono czasową organizację ruchu, bo wahadło obowiązuje po lewej stronie na odcinku od zjazdu na oczyszczalnię ścieków na Alei 1-Maja do skrzyżowania ulicy Dzieci Zamojszczyzny z ulicą Janowicką.

Postępy prac widoczne są także na skrzyżowania u zbiegu ulic: Peowiaków, Sadowa, Piłsudskiego, gdzie budowane jest rondo o ruchu okrężnym. Jednak w dalszym ciągu dojazd do Starówki od ul Piłsudskiego jest możliwy tylko ulicą Dzieci Zamojszczyzny.

Nowe rondo budowane jest także przy II Liceum Ogólnokształcącym u zbiegu ulic: Orląt Lwowskich, Odrodzenia i Partyzantów (postępujące prace zamieszczone są na poniższych zdjęciach.).

Kierowcy powinni zachować tu także ostrożność ponieważ podobnie jak na ul. Piłsudskiego wyłączona jest sygnalizacja świetlna, a w pobliżu jezdni prowadzone są prace ziemne. Nawierzchnia jest utwardzana, a wkrótce postawione zostaną krawężniki.

Utrudnienia w poruszaniu odczuwają nie tylko kierowcy, ale także piesi. Jak zawsze w pobliżu prowadzony prac apelujemy o zachowanie ostrożności.

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (37)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe