II Rajd Osuchowski

  • 25.09.2021, 19:03
  • Joanna Ferens
II Rajd Osuchowski
Już po raz drugi, szlakiem walk partyzanckich odbył się (25.09) Rajd Osuchowski. Jest to wydarzenie o charakterze patriotyczno - kulturalnym organizowane przez rodziny Osuchowskich partyzantów skupione w Stowarzyszeniu "Osuchy 44" i Grupę Rekonstrukcji Historycznej "Wir" z Biłgoraja.

O najważniejszych założeniach rajdu mówiła Anna Stańczyk - Przyłuska, córka Romana Kicińśkiego ps. "Orkan", członka oddziału "Corda":

loadingŁaduję odtwarzacz...

Anna Stańczyk – Przyłuska wyjaśniała, czym dla niej osobiście jest to wydarzenie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W rajdzie wzięły udział rodziny uczestników Bitwy pod Osuchami, a także miłośnicy historii i harcerze. Trasa rajdu prowadziła śladami walk partyzanckich w Puszczy Solskiej. Uczestnicy spotkali się na cmentarzu partyzanckim w Osuchach, gdzie zapalili znicze na grobach żołnierzy, a następnie udali się w okolice Biłgoraja do ziemianki "Wira".

Joanna Ferens

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe