Dziękczynienie za beatyfikację Prymasa Tysiąclecia w Marcinówce

  • 27.09.2021, 09:44 (aktualizacja 27.09.2021, 10:21)
  • Joanna Mazurek
Dziękczynienie za beatyfikację Prymasa Tysiąclecia w Marcinówce
Msza św. w kapliczce stojącej w miejscu jego przebywania w czasie II wojny światowej, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i religijnych oraz prawykonanie pieśni ku jego czci – tak przebiegały uroczystości dziękczynne za beatyfikację Prymasa Tysiąclecia w Marcinówce.

Odbyły się one w niedzielę, 26 września, a zorganizowała je Fundacja św. Kiliana ze Skierbieszowa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Autorką pieśni ku czci bł. Stefana Wyszyńskiego jest członkini Fundacji św. Kiliana, która także zebrała wspomnienia o nim, wydane w formie okolicznościowej publikacji. Pieśń została wykonana po raz pierwszy przez działający przy parafii męski chór śpiewaczy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Uroczystości w Marcinówce zgromadziły liczną grupę uczestników, nie tylko należących do parafii Skierbieszów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypomnijmy, że od siedmiu lat istnieje „Turystyczny Szlak pieszy śladami ks. Stefana Wyszyńskiego po Ziemi Skierbieszowskiej”. Upamiętnia on pobyt Błogosławionego na tych terenach, który miał miejsce od listopada 1941 r. do czerwca 1942 r. Szlak ma długość blisko 32 km i łączy diecezję zamojsko-lubaczowską i archidiecezję lubelską.
loadingŁaduję odtwarzacz...
Uroczystości w Marcinówce zakończyło ognisko, podczas którego przy akompaniamencie akordeonu i gitary uczestnicy śpiewali pieśni z rozdanych przez Fundację śpiewników.
 

Joanna Mazurek

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe