Bieg UltraRoztocze już w sobotę (02.10) w Zwierzyńcu

  • 30.09.2021, 16:09 (aktualizacja 01.10.2021, 07:41)
  • Małgorzata Zaręba
Bieg UltraRoztocze już w sobotę (02.10) w Zwierzyńcu UltraRoztocze
„Wszędzie pięknie, ale na Roztoczu najpiękniej”. Tymi słowami wszystkich sympatyków biegania i jazdy na rowerze do udziału w "UltraRoztoczu" zachęca pomysłodawca i organizator wydarzenia Sławomir Konopka.

W najbliższy weekend w dn. 1-3.10 w Zwierzyńcu odbędzie się impreza biegowa „UltraRoztocze" to na dystansach: 10,20, 30, 60, 90, 120 km. Zwierzyniec położony jest nad Wieprzem, przy granicach Roztoczańskiego Parku Narodowego. Miasto ze wszystkich stron otoczone jest lasami, które zajmują aż 66 procent powierzchni gminy.

Najkrótszy 10-cio kilometrowy odcinek trasy pokonają biegacze i sympatycy marszu z kijami nordic walking. Natomiast z dystansem 120 kilometrów zmierzą się biegacze i rowerzyści MTB, a na pozostałych odcinkach wystartują biegacze.

Listy startowe są wypełnione po brzegi, a w tym roku zawitamy ponad tysiąc zawodników, którzy na teren Roztocza przyjadą z przeróżnych zakątków Polski. Cieszący się dużą popularnością bieg poprowadzi pięknymi trasami Roztocza i Roztoczańskiego Parku Narodowego, a zawodnicy wystartują ze: Zwierzyńca, Bondyża, Krasnobrodu, Suśca i Józefowa, by spotkać się na linii mety w Zwierzyńcu. Podążając słowami przysłowia, że „ruch to zdrowie” organizator „UltraRoztocza” Sławomir Konopka stwierdził, że z aktywności fizycznej jaką jest bieganie wynikają same korzyści.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Niektórzy zawodnicy biegają dla celów zdrowotnych inni dla siebie, a jeszcze inni, po to by stanąć na podium. Biegaczom, którzy goszczą na naszym pięknym terenie najbardziej podoba się to, że każda z tras jest inna. Przez jakie piękne tereny poprowadzi tegoroczna trasa i co najbardziej podoba się zawodnikom?
loadingŁaduję odtwarzacz...


Z jaką trasą zmierzy się rowerzyści na dystansie 120 kilometrów?
loadingŁaduję odtwarzacz...


Sławomir Konopka stwierdził fakt, że porównując pierwszą edycję biegu do tegorocznej, widać znaczny wzrost zainteresowania biegami terenowymi.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Na pełen podziw zasługują biegacze i rowerzyści, którzy zmierzą się ogromnym wyzwaniem jakim jest pokonanie 120-tu kilometrów. Jest to ogromny wysiłek, tym bardziej, że zawodnicy wystartują w sobotę (02.10) o godz. 4.00 nad ranem, a na linii mety spotkają się drugiego dnia dopiero w niedzielę (03.10). Limit na pokonanie tego dystansu wynosi 26 godzin. Sławomir Konopka zdradził jakie emocje towarzyszą uczestnikom na najdłuższej trasie.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Dla zawodników, którzy w sobotę zmierzą się z najdłuższymi dystansami przygotowano punkty odżywcze z ciepłym posiłkiem, napojami i słodkościami.
 

loadingŁaduję odtwarzacz...


Bieg ma charakter nie tylko sportowy, ale także charytatywny. Na jakie cele w tym roku zostaną przeznaczone środki pieniężne?


loadingŁaduję odtwarzacz...


Sławomir Konopka dodał, że już ruszyły zapisy na kolejną zimową edycje, która w dn. 7-8 stycznia poprowadzi wąwozami w Szczebrzeszynie.


loadingŁaduję odtwarzacz...


Gdzie prowadzone są zapisy na zimową edycję biegu? Kliknij
loadingŁaduję odtwarzacz...


W Zwierzyńcu biegacze będą mogli zobaczyć wiele ciekawych miejsc m.in.: Barokowy Kościół „na wodzie”, Pałac dawnej Ordynacji Zamojskiej, wzniesienie Bukowa Góra, Stawy Echo i wiele, wiele innych ciekawych i pięknych miejsc.

Więcej na temat 'UltraRoztocza" będziecie mogli Państwo usłyszeć w piątek (01.10) w audycji Rozmowa dnia o godz. 8.40 i 15.40 na fali naszego radia. Gościem rozmowy będzie Sławomir Konopka, pomysłodawca i organizator "UltraRoztocza". Serdecznie zachęcamy do wysłuchania rozmowy.


 

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe