Lubaczów. Generał Stanisław Dąbek – polski bohater

  • 05.10.2021, 12:09
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczów. Generał Stanisław Dąbek – polski bohater Ks. Mariusz Pastuszak
Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie, było organizatorem Konferencji „Lubaczów w drodze do Niepodległości”, która odbyła się w minioną niedzielę (03.10) w Muzeum Kresów w Lubaczowie.

Podczas wydarzenia poruszane były zagadnienia historyczne związane z postacią Generała Stanisława Dąbka. Ten bohater jest dla ziemi lubaczowskiej szczególnie ważny, mówi wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu, prof. nadzw. dr hab. Andrzej Olejko:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Generał Dąbek bronił polskiej niepodległości nie tylko w okolicach Lubaczowa, ale także na północy kraju. O jego ważnej roli w obronie pomorza, opowiada Komandor rezerwy z Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, Sebastian Draga:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Konferencja miała wymiar międzynarodowy, a to za sprawą obecności prelegenta z Ukrainy. O wspólnej walce o niepodległość Polaków i Ukraińców, przypomina wykładowca Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu im. Iwana Franki, prof. dr hab. Bogdan Hud:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Konferencja była elementem szerszego projektu „Lubaczów w drodze do Niepodległości” dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

 

Poniżej jest przygotowana relacja z tego wydarzenia:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe