XXI Dzień Papieski w Lubaczowie

  • 09.10.2021, 09:31
  • Ks. Mariusz Pastuszak
XXI Dzień Papieski w Lubaczowie
W najbliższą niedzielę (10.10) obchodzić będziemy XXI Dzień Papieski.

Tegorocznym hasłem Dnia Papieskiego są słowa „Nie lękajcie się”. Z tej okazji lubaczowska Konkatedra przygotowała wiele wydarzeń poświęconych pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II.

O godz. 11:00 odprawiona zostanie Msza Święta w intencji młodych. Bezpośrednio po liturgii rozpocznie się Papieski Rajd Rowerowy. Jego organizator – Lubaczowska Grupa Rowerowa KRESY, wyznaczyła 40 km trasę, która będzie biegła przez okoliczne miejscowości. O szczegółach rajdu opowiada Dziekan Dekanatu Lubaczowskiego, ks. Andrzej Stopyra:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dalsza część uroczystości będzie miała miejsce w godzinach wieczornych. Zgromadzeni podążać będą trasą, którą Jan Paweł II przemierzał podczas swojej wizyty w Lubaczowie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przez cały dzień będzie można także złożyć ofiary do puszek, na fundusz stypendialny Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia, jako widoczny znak pomocy uzdolnionej młodzieży pochodzącej z mniej zamożnych rodzin.

Z kolei w sobotę 16 października, w rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, członkowie Klubu Inteligencji Katolickiej poprowadzą w lubaczowskiej Konkatedrze różaniec, a po nim zostanie celebrowana dziękczynna Msza Święta.

Ks. Mariusz Pastuszak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe