Biłgoraj. Kurs lektorski

  • 09.10.2021, 15:41
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Kurs lektorski
Kilkudziesięciu ministrantów z rejonu biłgorajskiego rozpoczęło (09.10) kurs lektorski dla Liturgicznej Służby Ołtarza. Zajęcia odbyły się w budynku Katolickiego Liceum im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju przy sanktuarium św. Marii Magdaleny.

O szczegółach kursu informował rejonowy duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza, ks. Łukasz Duda:

loadingŁaduję odtwarzacz...

O swoich motywacjach do wzięcia udziału w kursie powiedział Szymon Psiuk z parafii w Chmielku:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Chcę poszerzyć swoją wiedzę, aby lepiej służyć przy ołtarzu – dodał Paweł Grabias z parafii św. Marii Magdaleny w Biłgoraju

loadingŁaduję odtwarzacz...

Organizatorzy w ramach kursu przewidują osiem spotkań z ministrantami w bieżącym roku szkolnym, zaś błogosławieństwo nowych lektorów rejonu biłgorajskiego odbędzie się w czerwcu przyszłego roku w Sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju. Pierwsze spotkanie na temat podstaw liturgii, celu i charakteru liturgii i Mszy św. oraz wprowadzenie do Pisma św. poprowadził wikariusz parafii w Majdanie Starym, ks. Kamil Kossak. Podczas kolejnych spotkań kandydaci na lektorów zgłębią swoją wiedzę na temat struktury Mszy św., poznają szerzej rok liturgiczny, a także liturgię Słowa. Ponadto odbędą się zajęcia z dykcji, emisji głosu i śpiewu kościelnego, a także formacja wewnętrzna na temat znaczenia modlitwy i sakramentu pojednania w życiu lektora oraz pełnego uczestnictwa we Mszy św.

Kursy lektorskie organizowane są przez diecezjalne Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza.

 

Joanna Ferens

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe