Zespół Placówek im. Jana Pawła II na Jasnej Górze

  • 13.10.2021, 09:02
  • Źródło: Grupa Medialna Zespołu Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie
Zespół Placówek im. Jana Pawła II na Jasnej Górze Zespół Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie
W dniach 6 -7 października 2021 r. odbyła się XXI pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę, pod hasłem „Nie lękajcie się”.

Przedstawiciele Zespołu Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie tradycyjnie już wzięli w niej udział. Razem z nimi do Częstochowy przybyło ponad 5 tysięcy uczniów i nauczycieli ze 110 placówek noszących to samo imię. Spotkanie było dziękczynieniem za błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz wyrazem pamięci, szacunku i uznania dla Jego życia i posługi.

Pielgrzymki Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę to przede wszystkim świadectwo budowania żywego pomnika Papieżowi Polakowi. W tym roku odbyło się ono pod przewodnictwem ordynariusza radomskiego bp Marka Solarczyka.

Mszy Świętej na jasnogórskim szczycie przewodniczył dotychczasowy, wieloletni duchowy opiekun Rodziny Szkół Jana Pawła II, radomski biskup senior Henryk Tomasik. - „Nie lękajcie się, otwórzcie drzwi Chrystusowi, idźcie za swoim patronem." - zachęcał w homilii. - „Dziękujmy i bądźmy wdzięczni Panu Bogu za piękne wzory błogosławionych i świętych, z których młodzi ludzie mogą czerpać wzór. Rozmawiajmy z Chrystusem na co dzień. Panie ty wiesz, że Cię kocham - to powinna być wasza autostrada do nieba.” – inspirował zebranych duszpasterz. Podkreślił także ogromne znaczenie w codziennym życiu, nauki Świętego Jana Pawła II oraz Jego życiowej postawy. Stwierdził, że aby dojść do Boga musimy w swoim życiu bezgranicznie zaufać Maryi i być z Nią zawsze. Podobnie jak Święty Patron - Jan Paweł II - który był wyjątkowym człowiekiem, dającym przykład, jak być odważnym, mówić prawdę i przeciwstawiać się złu.

Bezpośrednio po zakończeniu Mszy Świętej odczytano Akt Zawierzenia Matce Bożej Królowej Polski.
W imieniu zgromadzonej wspólnoty, list jedności z papieżem Franciszkiem odczytali młodzi pielgrzymi. Na koniec wspólnie odśpiewano Hymn Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

Coroczne spotkania w Częstochowie stanowią ważny element integracji dzieci i młodzieży z Rodziny Szkół Jana Pawła II. Są też świadectwem ponadczasowych wartości nauczania Patrona Zespołu Szkół im. Jana Pawłą II w Lubaczowie.

 

Źródło: Grupa Medialna Zespołu Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe